• Kiermasz Bożonarodzeniowy

• 16 grudnia w naszym przedszkolu odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji kiermaszu oraz liczne przybycie.

• Wigilia w przedszkolu

• W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 20 grudnia. Dzieci z grupy "Hefalumpy", ubrane w piękne stroje, wierszem i piosenką opowiedziały historię narodzin Jezusa.

• Szlachetna Paczka - Podziękowanie

• Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom - rodzicom, dzieciom, pracownikom przedszkola i całej społeczności przedszkolnej, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji „Szlachetna Paczka”.

• Bajki i baśnie w życiu dziecka

• 13 grudnia odbył się wielki finał. Dzieci z grupy „Kangurki” zaprezentowały przedstawienie teatralne pt. Szewczyk Dratewka, którego morałem było - „POMAGAJ INNYM”.

• Spotkanie z Mikołajem

• Wizyta Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał na siebie długo czekać. Już od samego rana zawitał do naszego przedszkola. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty i pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

• Przedszkolaki w teatrze

• W poniedziałek 5 grudnia byliśmy w Teatrze Małym na przedstawieniu "O kocie w butach przy wesołych nutach". Dzieciom bardzo podobał się spektakl, żywiołowo uczestniczyły w przygodach bohaterów, a uśmiech nie znikał z ich twarzy.

• Dbamy o ząbki

•  "Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda... tak się zaczyna wielka przygoda..."

2 grudnia odbyło się instruktaż prawidłowego mycia ząbków przeprowadzony przez higienistkę stomatologiczna z gabinetu Viscardi. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy dbać o higienę jamy ustnej oraz jakie pokarmy i napoje szkodzą, a jakie wzmacniają zęby. Spotkanie to z pewnością było bardzo interesujące i pouczające.

• Górnicy w przedszkolu

• 1 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy Górników, którzy przybyli w galowych strojach i opowiedzieli nam o swojej pracy.

• Andrzejki

• 30 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ, w każdej grupie były świętowane Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb. Każdy mógł wrzucić monetę do studni życzeń, aby mieć pewność, że jego marzenie się spełni. Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

• 25 listopada wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem - Misiem. a kazdy był piękny i wyjątkowy.

• Pasowanie na przedszkolaka

• 25 listopada w grupie "Maleństwa" - odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

• Małolatek - sala zabaw

• 23 listopada grupa "Tygryski" wybrała się do sali zabaw "Małolatek" w Tychach. Dzieci spędziły tam czas na „szalonej” zabawie w tunelach, zjeżdżalniach. Układały ciekawe budowle z ogromnych klocków, bawiły się w dom. Miłośnicy brykania mogli poskakać na trampolinie. Najwięcej radości sprawiło dzieciom skakanie w suchym basenie z piłeczkami, jazda samochodzikami, podłoga interaktywna oraz zabawy zwinnościowe. Zadowolone i uśmiechnięte przedszkolaki wróciły do przedszkola. Można zatem stwierdzić, że wyjście było udane i na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci.

• Wizyta u stomatologa

• 21 listopada grupa "Kangurki" wybrała się z wizytą do gabinetu stomatologicznego "Viscardi". Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu. Przedszkolaki dowiedziały się również jak dbać o ząbki.

• Bajki i baśnie w życiu dziecka

• 18 listopada odbył się wielki finał. Dzieci z grupy „Tygryski” zaprezentowały przedstawienie teatralne pt. „Żabi król”, którego morałem było - „DOTRZYMUJ OBIETNIC”.

• Dzień Niepodległosci

• "Kto Ty jesteś - Polak mały ..."

10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Nepodległości. Przypomnieliśmy sobie o tym, jak Polska walczyła o swoją wolność, jak wyglądają barwy ojczyste oraz odśpiewaliśmy wspólnie hymn.

• Policjant w przedszkolu

• 27 października naszych przedszkolaków odwiedzili Policjanci i pies Sznupek. Goście rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach, przypomnieli jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy i jak uniknąć ugryzienia przez psa. Przypomnieli również o korzyściach noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.

• Jesienne dary w bibliotece

• Pod takim hasłem dzieci z grupy "Króliczki" wybrały się 25 października do Mediateki. Dzieci rozmawiały o jesieni - jak wygląda, czym się charakteryzuje, rozwiązywały jesienne zagadki i łamigłówki. Na zakończenie robiły figurki z kasztanów i żołędzi.

• Dyniowe ozdoby

• W dniach 24 - 28.10.2016r. w naszym przedszkolu królowała dynia. Dzieci wraz z Rodzicami tworzyli w domu dyniowe dekoracje, które następnie upiększały nasze przedszkole. Dziękujemy za zaangażowanie!

• Teatrzyk

• 24 października przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. „Wypadki Krzysia niezbyt mądrego".

• Bajki i baśnie w życiu dziecka

• W tym roku przedszkolnym, w każdym miesiącu poświęcamy jeden tydzień na poznanie wybranej bajki i przede wszystkim płynącego z niej morału. 21 października odbył się wielki finał. Dzieci z grupy „Sówki” zaprezentowały przedstawienie teatralne pt. „Wilk i siedem koźlątek”, którego morałem było - „NIE UFAJ OBCYM”.