• Kampania 19 Dni

     • 15 listopada społeczność naszego przedszkola  wzięła w udział w Ogólnopolskiej Kampanii przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. W tym dniu wszyscy ubraliśmy się na pomarańczowo. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Hasłem tegorocznej kampanii było "10 sekund". Tyle czasu potrzeba by zareagować gdy widzimy krzywdę drugiego. W ramach zajęć rozmawialiśmy o złości, agresji, prawach dziecka, bezpieczeństwie i o tym jak reagować gdy widzimy że ktoś jest krzywdzony lub sami jesteśmy ofiarą przemocy.

     • Dzień Niepodległości

     • Podobnie jak w ubiegłych latach nasze Przedszkole przystąpiło do kolejnej edycji "Szkoły do Hymnu". 10 listopada o godz. 11.11 dzieci wraz z pracownikami odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego" w ten sposób świętując kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • Nieodpłatna pomoc prawna

     • W ramach współpracy Stowarzyszenia DOGMA z Miastem Tychy informujemy o możliwości  skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej przez mieszkańców Miasta.

      Na stronie internetowej www.dogma.org.pl pod linkiem

      https://dogma.org.pl/lokalizacje/tychy/

      znajdują się wszystkie informacje nt. świadczenia usług z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej na terenie Miasta.

      Harmonogram pracy wszystkich punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego dostępny jest pod adresem:

      https://umtychy.pl/pomoc-prawna

      Na poradę trzeba się umówić telefonicznie pod nr telefonu  dostępnego na stronie  Miasta.

      Na stronie www.dogma.org.pl podane są numery do zapisów na porady udzielane przez prawników i doradców Stowarzyszenia „DOGMA".