• Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym - FINAŁ

• Łukasz F. oraz Łukasz Sz. z grupy "Króliczki" zakwalifikowali się do finału -  X Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym z Elementami Turystyki Rowerowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

• Sprzątamy Tychy

• W czwartek 16 kwietnia wszystkie dzieci naszego przedszkola wzięły udział w "Wiosennej akcji sprzątania miasta". Wspólne porządkowanie terenu wokół przedszkola uczyło dzieci dbania o czystość własnego środowiska.

• Wiosenne ptaki

• Z radością informujemy, że Natalka Murawska z grupy "Tygryski" zajęła II miejsce, a Sandra Kuć z grupy "Pszczółki" zajęła III miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt. "Wiosenne ptaki". Gratulujemy!

• Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym

• 14 kwietnia Łukasz F. oraz Łukasz Sz. z grupy "Króliczki" wzięli udział w X Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym z Elementami Turystyki Drogowej.

• "Kangurki " w Muzeum

• W środę 8 kwietnia dzieci z grupy "Kangurki" były na wycieczce w Muzeum Miejskim w Tychach na zabawach pt. "Australijska przygoda". Nasze przedszkolaki zdobywały wiedzę o zwierzętach zamieszkujących Australię, oglądały malowidła, a następnie same próbowały malować jak Aborygeni.

• Konkurs rozstrzygnięty!

• Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny "Spotkanie z wiosną" został rozstzrygnięty.

• I miejsce -     Filip B. z gr. "Hefalumpy"
            • II miejsce -   Wojtek M. z gr. "Tygryski"
            • III miejsce -  Julia K. z gr. "Króliczki"

Wszystkie pozostałe prace zostały wyróżńione!

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie i złożone prace. Wszystkie były bardzo pomysłowe i starannie wykonane.

• "Śpiewamy i mówimy o zdrowiu"

• W piątek 27 marca w naszym przedszkolu odbył się konkurs "Śpiewamy i mówimy o zdrowiu". Wzięły w nim udział wszystkie nasze przedszkolaki. Dzieci w piosenkach promowały zdrowe nawyki: mycie rąk, szczotkowanie zębów, jedzenie warzyw itp. Jaś z grupy "Hefalumpy" wyrecytował wiersz J. Brzechwy "Żaba". Zabawa była bardzo udana!

• "Kangurki" i "Hefalumpy" w Żorach

• W czwartek 26 marca dzieci z grup "Kangurki" i "Hefalumpy" były na wycieczce w Centrum Regionalnym w Żorach. Tym razem dzieci brały udział w zabawach związanych z tradycją Świąt Wielkanocnych na Śląsku.

• Wycieczka do szkoły

• 26.03.2015r. dzieci z grupy "Tygryski" i "Króliczki" zwiedzały szkolę.

• "Króliczki i Tygryski " w Żorach

• 25 marca 2015 roku dzieci z grupy "Tygryski" i "Króliczki" wybrały się na wycieczkę do Centrum Regionalnego w Żorach. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt. "WIELKI TYDZIEŃ"

• Kiermasz Wielkanocny

• We wtorek 24 marca zorganizowaliśmy Kiermasz Wielkanocny. Kolorowe ozdoby świąteczne, niepowtarzalne i robione ręcznie cieszyły się dużym powodzeniem wśród Rodziców. Następnie w każdej grupie dzieci wraz ze swoimi Rodzicami i  Paniami wykonywały różnego rodzaju ozdoby świąteczne. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie, pomoc i udział w kiermaszu i spotkaniach grupowych.

• Z Karolinką po Polsce

• 24.03.2015r. odbyła się impreza przedszkolna. Śląska Karolinka zabrała dzieci w podróż po naszym kraju - tym razem odwiedziliśmy Małopolskę

• Zwiedzamy szkołę

• We wtorek 24 marca dzieci z grup "Kangurki" i "Hefalumpy" odwiedziły szkołę. Nasze przedszkolaki rozmawiały z nauczycielkami, brały udział w zabawach sportowych. W klasie poznały starszych kolegów, z którymi śpiewały piosenki i kolorowały obrazki.

• Wiosenny Korowód

• Pierwszy Dzień Wiosny powitaliśmy w naszym przedszkolu 20.03.2015r. Jak co roku w tym dniu było bardzo wesoło i kolorowo. Dzieci były ubrane w kolorowe, wiosenne stroje. Zgodnie z tradycją wszyscy wyruszyliśmy wielkim Korowodem i śpiewaliśmy piosenki o wiośnie, które bardzo lubimy. Teraz z daleka widać, że w naszym przedszkolu zagościła już wiosna.

• Wiosenne zwierzaki - konkurs

• W konkursie międzyprzedszkolnym pt."Wiosenne zwierzaki" Natalia Murawska z grupy "Tygryski" zajęła I miejsce w kategorii dzieci starszych 5-6 letnich, Magdalena Krynicka z grupy "Puchatki " zajęła II miejsce w kategorii dzieci młodszych 3-4 letnich. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Dzień owoców egzotycznych

• 12.03.2015r. odbył się w naszym przedszkolu "Dzień owoców egzotycznych".

• Warsztaty tańca

• 06.03.2015r. dzieci z grup: "Kangurki", "Tygryski", "Hefalumpy" i "Króliczki" wzięły udział w warsztatach tańca - breakdance i hip-hopu prowadzonych przez p. Renatę Stec i p. Szymona Szable z Akademii Tańca TRICKZ.

• Wyjazd do Teatru

• 05.03.2015r. dzieci z grup: "Kangurki", "Tygryski", "Hefalumpy" i "Króliczki" wybrały się do Teatru Małego w Tychach, gdzie obejrzały musical "O małej syrence w niejednej  piosence".

• Przedszkolaki w muzeum

• 04.03.2015r. dzieci z grupy "Króliczki" były w Muzeum Miejskim w Tychach na warsztatach  pt. "Smaki świata"W czasie warsztatów dzieci nauczyły się rozpoznawać przyprawy, poznały historie czekolady oraz najdziwniejsze potrawy świata.

• Teatrzyk

• 02.03.2015r. przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt."Babuleńko ratuj".