• Sprzątamy dla Polski

• 21 kwietnia cała społeczność Przedszkola włączyła się w akcję Sprzątamy dla Polski. Dzieci zaopatrzone w rękawiczki i worki wyruszyły sprzątać okoliczne tereny zielone. Akcja miała na celu kształtowanie lokalnego patriotyzmu oraz zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania środowiska.

• Kampania "Zaproś miłość"

• ​​Miasto Tychy poraz kolejny zachęca mieszkańców do zostania rodzicem zastępczym w ramach kampanii "Zaproś miłość", W którą w tym roku zaangażowany jest Dział Pieczy Zastępczej tyskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskie Centrum Oświaty, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Wydział Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Tychy.

​​​​​​​Dzieci, których rodzice z różnych powodów nie mogą się nimi opiekować, do czasu decyzji sądu trafiają do opieki zastępczej. Dzieci te mają za sobą wiele niełatwych przeżyć, a także doświadczają rozstania z biologicznymi rodzicami oraz wszystkim tym, co dotąd znały. Dzięki rodzinom zastępczym dzieci zdobywają umiejętności społeczne, mają szansę doświadczyć właściwego wsparcia ze strony dorosłych jak rownież uczą się jak w przyszłości radzić sobie w relacjach rodzinnych i podtrzymywać więzi z bliskimi.

Więcej informacji znajduje się w artykule informacja_o_kampanii.pdf

• Dzień Świadomości Autyzmu

• 3 kwietnia nasze Przedszkole dołączyło do corocznej akcji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Dzieci obejrzały film edukacyjny przybliżający tematykę, wykonały prace plastyczne oraz uczestniczyły w zabawach sensorycznych i integracyjnych.

• "Króliczki" w Planetarium

• W poniedziałek 3 kwietnia dzieci z grupy "Króliczki" wybrały się na wycieczkę do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Przedszkolaki poznały odpowiedź m.in. na pytanie dlaczego balon się unosi, czym są opady atmosferyczne. dokonały również swoich pierwszych pomiarów i obserwacji meteorologicznych.

• Niespodzianka od Rodziców

• 31 marca przedszkolaki obejrzały teatrzyk przygotowany przez wspaniały aktorów - Rodziców. Aktorzy zaprezentowali wiele wierszy J. Brzechwy oraz innych autorów. Zaskoczenie dzieci było ogromne, mali widzowie byli pod ogromnym wrażeniem. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za chęć, poświęcony czas oraz zaangażowanie.

• Warsztaty Wielkanocne

• We wtorek 28 marca odbyły się warsztaty plastyczne z rodzicami. W każdej grupie dzieci ze swoimi rodzicami tworzyły ozdoby świąteczne. We wspaniałym gronie, serdecznej atmosferze powstało bardzo dużo niepowtarzalnych dekoracji świątecznych. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością.