• Szkoła Policji

• 14 września dzieci z grup: „Króliczki”, „Kangurki”, „Pszczółki’, „Hefalumpy", i „Tygryski” wybrały się na wycieczkę do Szkoły Policyjnej w Katowicach, gdzie wzięły udział w Dniu Otwartym dla Przedszkolaków.

• Teatrzyk w przedszkolu

• W piątek  8 czerwca mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu artystów ze wspaniałym przedstawieniem  pt.„Bór i Gaik”.

• Wyjazd do Teatru

• 29 maja dzieci z grup: „Sówki”, „Tygryski”, „Hefalumpy”, „Króliczki” i „Puchatki” wybrały się do Teatru Małego w Tychach, gdzie obejrzały przedstawienie „Ach, ta Pippi”. Spektakl przygotowany dla dzieci był bardzo barwny, jak włosy samej Pippi, pouczający i niezwykle efektowny. Dzieci były zachwycone nowatorskimi rozwiązaniami i użyciem kolorowych projekcji multimedialnych. Czekamy na następny występ!

• Tydzień czystości

• Od 23 do 27 kwietnia w naszym przedszkolu odbywał się „Tydzień czystości”. W tym tygodniu dzieci dowiedziały się wielu ważnych informacji o tym jak możemy dbać o higienę i o swoje zdrowie. Wykonały też wiele trudnych zadań między innymi: dbały o prządek w sali, myły poprawnie swoje rączki i ząbki, wykonały pracę plastyczną. 27 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie, gdzie dzieci wzięły udział w konkursie wokalno-recytatorskim „Dbamy o higienę”.

Przez cały tydzień dzieci były oceniane z wykonania poszczególnych zadań. Rywalizację wśród grup młodszych wygrała grupa "Motylki", natomiast wśród starszych najwięcej punktów zdobyła grupa "Hefalumpy". Gratulujemy!!!

• Przedszkolaki w Planetarium

• 18 kwietnia dzieci z grup: "Hefalumpy", "Króliczki", "Puchatki" i "Sówki" były w Planetarium w Chorzowie na seansie "Przy ulicy astronomów".

• "Motylki" w Mediatece

• "Zaczarowany świat książek" - pod tym hasłem odbyło się w czwartek 5 kwietnia spotkanie w Mediatece. Uczestniczyły w nim dzieci z grupy "Motylki". Przedszkolaki poznały wiele ważnych informacji nt. Mediateki i brały udział w ciekawych zajęciach.

• Spotkanie z pielęgniarką

• 5 kwietnia dzieci z naszego przedszkola odwiedziła pani pielęgniarka. Celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o własne zdrowie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak wykonać opatrunek, jak należy zdrowo się odżywiać, gdzie mieszkają witaminki oraz wiele innych ważnych informacji.

• Kiermasz Wielkanocny

• Kiermasz Wielkanocny jest już tradycją naszego przedszkola. Tegoroczny odbył się 21 marca. Kolorowe ozdoby świąteczne cieszyły się dużym powodzeniem wśród rodziców i dzieci. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie, pomoc i udział w kiermaszu.

• Powitanie wiosny

• W środę 21 marca wszystkie przedszkolaki uroczyście powitały nową porę roku - wiosnę. Dzieci z grupy "Motylki" przedstawiły dzieciom inscenizację pt. "Wiosenne przebudzenie", a następnie zaprosiły kolegów do wspólnej zabawy przy wiosennych piosenkach.

• Mediateka

• 12 marca dzieci z grupy „Sówki” były w Mediatece.

• Wycieczka

• 5 marca dzieci z grupy „Puchatki” wybrała się na wycieczkę do fabryki „Danone” w Bieruniu. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach pokazowych, samodzielnie tworzyły swoje ulubione smaki serków, które później z ogromnym apetytem degustowały. Następnym etapem wycieczki było obserwowanie pracy na halach produkcyjnych. Największą niespodzianką okazało się jednak spotkanie z telewizyjnym Małym Głodem.

• "Pszczółki" w Czułowie

• 26 lutego dzieci z grupy "Pszczółki" wystąpiły z programem artystycznym w Domu Seniora "Stały Ląd" w Czułowie. Występy dzieci sprawiły ogromną radość mieszkańcom Domu Seniora. Zarówno na twarzach dzieci, jak i seniorów zagościły uśmiechy. Za wspaniały występ przedszkolaki otrzymały słodkości oraz zaproszenie na następne spotkanie.

• Przedszkolami w Multikinie

• 28 lutego dzieci z grupy „Puchatki” i „Króliczki” wybrały się do Multikina, gdzie obejrzały film animacyjny pt. „Jaskiniowiec”. Seans filmowy dostarczył dzieciom dużo humoru sytuacyjnego i słownego... Przedszkolaki były bardzo zadowolone!

• „Kangurki” i „Sówki” w Żorach

• 22 lutego dzieci z grupy „Kangurki” i „Sówki” wybrały się na wycieczkę do Centrum Regionalnego w Żorach. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt. W Jaśku pióra”.

• "Motylki" na wycieczce

• 20 lutego dzieci z gr. "Motylki" wybrały się do sali zabaw "Podwodny Świat". Zabawa w miejscu pełnym różnorodnych przeszkód minęła bardzo szybko. Przez cały ten czas uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.

• Gość w "Motylkach"

• Dzieci z grupy "Motylki" miały niecodziennego gościa. Odwiedziła ich mama Leny i zaprezentowała na czym polega jej praca - fryzjerki. Przedszkolaki nie tylko zobaczyły przeróżne akcesoria potrzebne do pielęgnacji włosów, ale również mogły je wypróbować. A na koniec każde dziecko miało fryzurę, którą sobie zażyczyło. Mamie Lenki bardzo dziękujemy za fantastyczną zabawę!

• Bal piżamowy

• 13 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal piżamowy. Dominującym elementem zabawy były oczywiście kolorowe, nocne ubranka – taki niecodzienny strój zapewnił przedszkolakom fantastyczną rozrywkę. Dzieci wesoło pląsały w rytmie dziecięcych przebojów. Śmiechom i zabawom nie było końca, a radosny nastrój i dobre humory towarzyszyły dzieciom przez cały dzień.

• Prezentacja

• 9 lutego przedszkolaki obejrzały krótką prezentację multimedialną  pt. „Cisza mi sprzyja”.