• Starszaki - Maluszkom

• W ramach współpracy międzygrupowej dzieci z grupy "Kangurki" odwiedziły swoich młodszych kolegów z grupy "Sówki". Dwoje przedszkolaków Emilka i Jan zaprezentowali wiersz pt. "Pytalski" Jana Brzechwy, zachęcając jednocześnie do słuchania bajek i opowiadań znanych autorów.

• Festiwal poezji

• 28 lutego w Miejskim Centrum Kultury w Tychach odbyła się kolejna edycja Festiwalu Poezji Dziecięcej Jana Brzechwy. Tym razem nasze Przedszkole reprezentowała Emilka Mendra i Jaś Duda z grupy "Kangurkii". Nasi wychowankowie zaprezentowali wiersz pt. "Pytalski" i  wspaniale poradzili sobie z nie lada wyzwaniem jakim jest występ na prawdziwej scenie. Serdecznie gratulujemy!!!:)

• Dzień Otwarty

• W czwartek 15 lutego odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które jeszcze nie uczęszcają do przedszkola. Wszystkich przybyłych gości przywitała pani dyrektor Izabela Dziuba, która przybliżyła rodzicom organizację pracy i funkcjonowanie placówki. Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość zwiedzenia przedszkola, uczestnictwa w zabawach muzycznych, muzyczno – ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej i plastycznych. Dzieci podczas swobodnych zabaw miały okazję poznać swoich rówieśników i oswoić się z nowym miejscem. Na każdego uczestnika zabawy czekała niespodzianka - balon i babeczka. Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości – dzieci oraz ich rodziców był to mile spędzony czas.

• Rekrutacja na rok szkolny 2024/25

• W dniach 12 - 26.02.2024r. do godz. 15.00 będzie trwała rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2024/25 dla dzieci, które chcą rozpocząć edukację w naszym przedszkolu. Wnioski wypełniają tylko rodzice, których dziecko nie chodziło dotychczas do naszego przedszkolaWnioski można wypełnić elektroniczne na Portalu Oświatowym. Będzie można je również pobrać w naszej placówce. Wszystkie potrzebne dokumenty należy donieść do placówki  do 26 lutego do godz. 15.00

Więcej informacji znajduje sie na stronie Portalu Oświatowego.

• Zajęcia wokalno-rytmiczne

• W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy "Kangurki" gościły kolejnego rodzica:) Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach wokalno- rytmicznych, które poprowadziła pani Aleksandra Kaleta. Gra na gitarze oraz śpiew w chórze to hobby Pani Oli, serdecznie dziękujemy za   cenne wskazówki i wspólną zabawę:)

• Spotkanie z farmaceutą

• W ostatnim czasie w grupie "Kangurki" zastanawiamy się jaki zawód chcielibyśmy wykonywać w przyszłości. Z tej okazji wspominamy niezwykle ciekawe spotkanie i ogromnie dziękujemy Pani Agnieszce Gruchlik, która odwiedziła nas 19 stycznia i zdradziła nam (chyba wszystkie) tajniki pracy farmaceuty. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że to bardzo interesujący, ważny i odpowiedzialny zawód.
            P.S. Pomagajmy dzieciom rozwijać swoje zainteresowania, poszerzajmy horyzonty i pozwólmy marzyć, że mogą w przyszłości być kim tylko zechcą!
            P.S.2 Ogromnie dziękujemy kolejnemu rodzicowi z grupy "Kangurki" za odwiedziny, zaangażowanie i wspólne spędzenie czasu... ciąg dalszy nastąpi... ;)

• Mali kucharze

• Dzieci z grupy "Tygryski" w ramach edukacji regionalnej i proporcji śląskich smakołyków samodzielnie wykonały i degustowały kluski śląskie.

Okazało się, że nawet niejadkom podczas obiadku trzęsły się uszy.

• Głośne czytanie

• W piątek 12 stycznia w ramach wspaniałej akcji Rodzice - Dzieciom gościliśmy w grupie "Kangurki" pana dyrektora Macieja Gruchlika, który wprowadził nas w świat książki "Szkoła magicznych zwierząt". Przeczytane fragmenty oczarowały przedszkolaki. Dzieci specjalnie na to spotkanie przyniosły swoich pluszowych przyjaciół o których opowiedziały. Poznaliśmy misie, pandy, jaszczurki, króliczki, kapibary i wiele innych... a co najważniejsze dowiedzieliśmy się "trochę" o sile przyjaźni, odwagi i odpowiedzialności. Dziękujemy Panu Maciejowi za to inspirujące spotkanie.P.S Pamiętajcie głośnie i wspólne czytanie jest extra!

• Dzień Kredki

• W ramach realizacji projektu Kalendarz Świąt Nietypowych dzieci z grup "Sówki" i "Tygryski" obchodziły Dzień Kredki. Były zabawy w segregowanie, porównywanie, pracę plastyczne, a i porządki przy okazji zostały zrobione😁

• Dzień Guzika w "Sówkach"

• Dzieci z gr. "Sówki" realizując projekt Kreatywnych Dni Nietypowych obcgodzyły Dzień GuzikaPo guzikowym powitaniu dzieci segregowały guzików według koloru, wielkości, ilości dziurek. Tworzyły zbiory, przeliczały ustalając, gdzie jest mniej, gdzie więcej, układały przeróżne wzory i figury.

• Dzień Zdrowego Śniadania

• W ramach realizacji projektu Kalendarz Świąt Nietypowych dzieci z grupy "Tygryski" obchodziły Dzień Kredki. Były zabawy w segregowanie, porównywanie, pracę plastyczne, a i porządki przy okazji zostały zrobione😁

• Dzień Jeża

• Podczas Dnia Jeża w grupach "Sówki" i "Tygryski" było wiele zabaw matematycznych i plastycznych.

Ziemniaczane stwory przyozdobiły jesienny kącik przyrody.