• „Kangurki” i „Sówki” w Żorach

• 12 października  dzieci z grupy „Kangurki” i „Sówki” wybrały się na wycieczkę do Centrum Regionalnego w Żorach. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt. Zapasy na zimę – kiszenie kapusty.

• Spotkanie z ratownikami medycznymi

• 5 października w grupie "Sówki" odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi - Agnieszką Smolińską oraz Michałem Jestrabek. Ratownicy przeprowadzili warsztaty dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

• Mediateka

• 13 września grupa "Króliczki" była w Mediatece. Po rozmowie z panią bibliotekarką  dzieci wybrały do wypożyczenia bajki, słuchały płyty analogowej w dziale muzycznym, zobaczyły księgozbiór dla dorosłych oraz dział czytelniczy z komputerami. Każde z  dzieci wykonywało dla siebie zakładkę do książek. Spotkanie to zapoczątkowało cykl zaplanowanych wizyt w Mediatece w związku z realizacją programu kółka bibliotecznego.

• Dzień Przedszkolaka

• 20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Był występ dzieci z grupy "Tygryski", wspólne śpiewy i zabawy. Wszystkim Przedszkolakom życzymy radości, uśmiechu, spełnienia marzeń, a Rodzicom gratulujemy cudownych pociech.

• Witamy

• Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie.

Mamy nadzieje, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi. Szczególnie witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości. Przypominamy, że przedszkole czynne jest w godzinach od  6:00 do 17:00.

• Festyn Rodzinny

• Festyn Rodzinny zapisał się na stałe wśród imprez organizowanych przez nasze przedszkole. 7 czerwca po raz kolejny spotkaliśmy się całymi rodzinami, aby wspólnie spędzić czas. Były występy naszych przedszkoaków, zawody sportowe, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Dzień Dziecka na sportowo

• 1 czerwca dzieci z grupy "Króliczki" wzięły udział w Trójkolorowym Integracyjnym Dniu Dziecka przy Stadionie Miejskim w Tychach organizowanym przez GKS Tychy. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach i grach sportowych, m.in. w hokeju, futbolu amerykańskim, piłce nożnej, warsztatach tanecznych.

• Konkurs

• Weronika Pawlas z grupy "Puchatki" zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym "Mama na łyżce" organizowanym przez Przedszkole nr 10 w Tychach. Gratulujemy!

• 1 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie dla dzieci pt. "Rzepka". Spektakl został przygotowany przez rodziców naszych pociech przy współpracy z nauczycielkami. Było dużo śmiechu, śpiew i wspólna zabawa. Rodzicom dziękujemy za wielkie zaangażowanie !!!

• Teatrzyk w przedszkolu

• 29 maja mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu artystów ze wspaniałym przedstawieniem pt. Co zdarzyło się Gulgocji.

• Bajki i baśnie w życiu dziecka

• 25 maja odbył się wielki finał. Dzieci z grupy "Króliczki" przedstawiły bajkę pt. "O rybaku i złotej rybce", której morał brzmiał: "Nie bądź chciwy".

• Przedszkolaki w Multikinie

• 24 maja dzieci z grupy Sówki i Tygryski obejrzały niezwykły spektakl pt. Piękna i Bestia.

• Flaga biało - czerwona

• Tosia Basierak z grupy "Kangurki" zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym "Flaga biało - czerwona" organizowanym przez Przedszkole nr 21 w Tychach. Gratulujemy!

• XXV Przegląd Prezentacji Artystycznych

• 18 maja dzieci z grupy "Puchatki" wystąpiły na scenie Teatru Małego biorąc udział w XXV Przeglądzie Prezentacji Artystycznych Przedszkolaków, gdzie zaprezentowały taniec - POLONEZ.

• Spartakiada sportowa

• 17 maja grupa "Kangurki" wzięła udział w międzygminnej spartakiadzie odbywającej się na dużej hali sportowej. Dla dzieci było to duże wydarzenie. Z zadaniami dzieci poradziły sobie bardzo dobrze, wykazując się niezłą kondycją biorąc udział w 8 konkurencjach i rywalizując ze starszymi od siebie przedszkolakami.

• Wycieczka do Straży Pożarnej

• 16 maja grupa "Kangurki" pojechała na wycieczkę do Straży Pożarnej. Dzieci oglądały ubiory strażaków, pojazdy używane do akcji wraz z ich wyposażeniem oraz pomieszczenie z monitoringiem miasta.

• Wycieczka do Palmiarni

• 12 maja dzieci z grup "Kangurki" i "Sówki" były na wycieczce w Palmiarni w Gliwicach. Przedszkolaki oglądały egzotyczne rośliny i zwierzęta i dowiedziały się wielu ciekawych faktów nt. roślin i zwierząt.

• Tychy czytają z małym misiem

• Zakończył się projekt "Tychy czytają z małym misiem". Grupy biorące udział w projekcie: Puchatki, Pszczółki i Kangurki dostały swoje misie, które swoją podróż rozpoczęły 14 lutego.

• Wręczenie certyfikatu

• 26 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia prestiżowego certyfikatu "Przedszkole promujące zdrowie". Wyróżnienie to wręczyła p. Bożena Bucka - dyrektor Regionalnego Ośrodka Metodycznego "Metis" w Katowicach.