• Przedszkolaki w Multikinie

• We wtorek 12 kwietnia nasze przedszkolaki obejrzały niezwykły spektakl pt. "Czerwony Kapturek". Gra aktorów porwała wszystkie dzieci. Niektórym najbardziej podobał się Czerwony Kapturek, innym Muchomorek, a jeszcze inni polubili Wiewiórki. Po przedstawieniu dzieci wyszły uśmiechnięte i zadowolone, jak w większości bajek dobro zwyciężyło.

• Konkurs przyrodniczy

• "Przyjaciele przyrody" - pod tą nazwą w Przedszkolu nr 5 odbył sie w piątek 8 kwietnia międzyprzedszkolny konkurs przyrodniczo - ekologiczny. Nasze przedszkole reprezentowała drużyna z grupy "Króliczki": Lena, Oskar i Wiktor. Dzieci wykazały się dużą znajomością wiedzy o przyrodzie i ekologii! Gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich zainteresowań przyrodniczych.

• Teatrzyk w przedszkolu

• W czwartek 7 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu artystów ze wspaniałym przedstawieniem pt. "Przygody bosmana Żaka". Spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Publiczność żywo, spontanicznie i z ogromnymi emocjami reagowała na aktorów. Dodatkową atrakcją był wspólny śpiew i taniec do marynarskiej muzyki.

• Powitanie wiosny

• 21 marca wszystkie grupy z naszego przedszkola pożegnały zimę, a powitały tak wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę.

• Kiermasz świąteczny

• To już coroczna tradycja - nasze przedszkole przed każdą Wielkanocą organizuje kiermasz związany z tym świętem. Kiermaszowi towarzyszyły spotkania w grupach, podczas których dzieci wraz z Rodzicami wykonywały wspólnie ozdoby świąteczne.

• Iluzjonista w przedszkolu

• Przedszkolaki bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii. Taką właśnie okazję miały 14 marca podczas wizyty iluzjonisty. Zabawa w czarowanie bardzo się wszystkim podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę profesjonalnego iluzjoisty i otrzymać duże brawa od publiczności.

• Dni Otwarte w szkołach

• Tyskie szkoły podstawowe zapraszają do siebie rodziców i dzieci i zachęcają do zapoznania się z ofertą oraz warunkami, jakie proponują dla swoich uczniów. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie Tyskiego Portala Oświatowego.

• 6 latek w szkole

• W Tychach ruszyła kampania "6 latek w szkole" pod hasłem "Jestem za mądry już na przedszkole, świetnie odnajdę się w tyskiej szkole!". Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na stronie Tyskiego Portala Oświatowego.

• 2 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.

• Dzień Babci i Dziadka

• Druga połowa stycznia upłynęła w naszym przedszkolu na miłych spotkaniach z Babciami i Dziadkami. Przedszkolaki recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i wesoło tańczyły. Dzieci wręczyły laurki i niespodzianki swoim Dziadkom. Spotkaniom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.

• "Króliczki" w teatrze

• W środę 13 stycznia dzieci z grupy "Króliczki" wystąpiły na deskach Teatru Małego. Mali waktorzy przedstawili jasełka pt. "Białe Boże Narodzenie" podczas XX Jubileuszowych Impresji Świąteczno - Zimowych. Brawo!

• Goście w przedszkolu

• 21 stycznia gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Tychach, którzy obejrzeli  przedstawienie jasełkowe przygotowane przez grupę „Kangurki”.

• Szlachetna Paczka - Podziękowania

• Wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”, składamy serdeczne podziękowania za dar serca i chęć niesienia pomocy bliźniemu w potrzebie. Razem zmienimy świat na lepsze!

• Wigilia

• 17 grudnia w naszym przedszkolu panowała niezwykle świąteczna atmosfera. W tym dniu odbyła się Wigilia, podczas której śpiewaliśmy kolędy, obejrzeliśmy przedstawienie jasełkowe przygotowane przez grupę „Kangurki”. W dalszej części uroczystości dzieci wraz z nauczycielkami udały się do swoich sal, gdzie dzieliły się opłatkiem i zasiadły do uroczystego obiadu wigilijnego.

• Dbamy o ząbki

• To jest bardzo ważna sprawa
            zdrowe zęby to podstawa

W piątek 11 grudnia nasze przedszkolaki przeszły szkolenie jak myć ząbki przeprowadzone przez p. Bernadetę z gabinetu stomatologicznego Viscardi. Dzieci oglądały do czego może doprowadzić zła higiena,  dowiedziały się, jak myć zęby i  jak ma wyglądać szczoteczka.

• Kiermasz świąteczny

• 9 grudnia po raz kolejny w naszym przedszkolu został zorganizowany KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH, połączony z warsztatami plastycznymi, na których Rodzice i Dzieci wspólnie wykonywali ozdoby świąteczne. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci i rodziców. Fundusze zebrane podczas kiermaszu zostaną wykorzystane na potrzeby przedszkola. Bardzo dziękujemy zarówno wszystkim wykonawcom jak i nabywcom tak niepowtarzalnych ozdób.

• Akademia Uśmiechu

• 9 grudnia przedszkole odwiedziły dyplomowane asystentki stomatologiczne z Centrum Stomatologii i Ortodoncji w Katowicach, które propagowały program edukacyjny „Akademia Zdrowego Uśmiechu”. Spotkanie miało na celu podniesienie poziomu wiedzy dzieci z zakresu profilaktyki jamy ustnej oraz adaptację do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Przyjazna prezentacja oraz sympatyczny smok …wzbudził u dzieci zaufanie i zachęcił do dbania o prawidłową higienę jamy ustnej.

• Szlachetna paczka

• Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w akcję "SZLACHETNA PACZKA". Szczegóły dotyczące wybranej przez nas Rodziny i jej potrzeb znajdziecie Państwo na plakacie w przedszkolu. Liczymy na Waszą pomoc!

• Teatrzyk

• 08.12.2015r. przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt."O niezbyt mądrym misiu".