• Mikołaj w przedszkolu

• W poniedziałek nasze dzieci odwiedził wyjątkowy gość - Święty Mikołaj. Przebył daleką drogę, aby przynieść naszym pociechom prezenty i spędzić z nimi trochę czasu. Nie obyło się oczywiście bez piosenek. które dzieci przygotowały wcześniej dla naszego gościa. Dziękujemy Ci Mikołaju! Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy!

• Górnik w przedszkolu

• W dniu 3 grudnia nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość, a mianowicie Pan Górnik. Nasz gość opowiedział przedszkolakom o swojej pracy, zapoznał dzieci z niektórymi narzędziami jego pracy i urządzeniami znajdującymi się pod ziemią. Zaproszony gość wyjaśnił również, dlaczego święto górników nazywa się „Barbórką” oraz nie zapomniał powiedzieć o niebezpieczeństwach jakie grożą górnikom w czasie ich ciężkiej pracy. Przedszkolaki za bardzo cenne spotkanie podziękowały gościowi małym upominkiem, życząc mu dużo zdrowia i szczęścia na każdy dzień jego pracy.

• Andrzejki

• W dniach 27 i 30 listopada odbyły się Andrzejki w poszczególnych grupach. Przedszkolaki z entuzjazmem uczestniczyły w zabawach oraz wróżbach. Wszyscy wspaniale się bawili !!!

• Dorośli czytają dzieciom!

• W piątek 27 listopada grupa "Króliczki" gościła mamę Emilki, która w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przeczytała naszym przedszkolakom bajkę o przygodach księżniczki. Był to bardzo mile spędzony czas :)

• Mali ratownicy

• We wtorek 24 listopada odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci z najstarszych grup poznały zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i utrwaliły numery alarmowe. Wiele emocji wzbudził pokaz na fantomie. Pod czujnym okiem ratowników nasze przedszkolaki mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

• Jesienny konkurs

• W piątek 20 listopada obdył się w naszym przedszkolu KONKURS WIERSZA I PIOSENKI JESIENNEJ. Wzięły w nim udział wszystkie grupy. Występy oceniało jury, które nie szczędziło dzieciom pochwał, braw i uśmiechów.

• Festiwal piosenki

• 18 listopada Zuzia i Paulina z grupy "Pszczółki" reprezentowały nasze przedszkole na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Teatrze Małym. Dziewczynki spisały się na medal. Gratulujemy wyróżnienia i wspaniałych nagród!

• Dzień Niepodległości

• W naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Przedszkolaki w skupieniu poznały historię drogi do wolności naszego państwa. Na zakończenie, pamiętając o zachowaniu należytej postawy, współnie odśpiewały Hymn Polski.

• Nasze śmieszne Halloween

• Piątek 30 października przebiegł pod hasłem "Nasze śmieszne Halloween". Dzieci przyszły do przedszkola przebrane za czarownice, duchy, dynie lub schowały twarz za maskami. Po śniadaniu rozpoczęły się zabawy przy muzyce. Było wiele śmiechu i radości.

• Góralska Kapela

• W czwartek 29 października gościliśmy góralską kapelę "Góralska Hora" . Zespół zagrał kilka utworów, zapoznał dzieci z wyglądem i brzmieniem instrumentów oraz z elementami gwary.

• Przedszkolaki w Multikinie

• We wtorek 27 października dzieci z najstarszych grup: "Króliczki", "Puchatki" i "Pszczółki" były na przedstawieniu pt. "Baśnie Dalekiego Wschodu". Podczas spektaklu mali widzowie podążali za odważnym Sindbadem w poszukiwaniu sposobu na zdjęcie zaklęcia rzuconego na jego brata.

• Policjant w przedszkolu

• 26 października na terenie naszego przedszkola odbyło się spotkanie z Policjantami oraz psem Sznupkiem.

• Teatrzyk

• 19.10.2015r. przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt."Jesień na polanie".

• Urodziny Książkowego Misia

• W środę 14 października dzieci z grupy "Króliczki" odwiedziły bibliotekę w Bramie Słońca. Wraz ze swiomi pluszowymi misiami świętowaliśmy Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. Były zagadki, list ze Stumilowego Lasu, małe co nieco, które dzieciom bardzo smakowało i wiele innych atrakcji.

• Spartakiada Sportowa

• 7.10.2015r. odbyła się XV SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW. Nasze przedszkole reprezentowała grupa "Króliczki". Dzieci miały okazję sprawdzić się w konkurencjach i zabawach sprawnosciowych, a ich zmagania śledziła widownia dopingująca małych sportowców.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• 22 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień PrzedszkolakaW tym dniu wszystkie dzieci uczestniczyły w zabawach i konkursach zorganizowanych na placu przedszkolnym.

• Sprzątanie Świata

• "Wyprawa - poprawa"- pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja "Sprzątania Świata". Do akcji włączyły się dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki wyposażone w rękawiczki i worki wyruszyły na sprzątanie najbliższej okolicy.

• Wakacje !!!

• Wszystkim dzieciom i Rodzicom życzymy udanych i słonecznych wakacji, pełnych niezapomnianych przygód oraz wrażeń. Do zobaczenia we wrześniu.