• Odlotowa lekcja

• 4 października odbyła się w naszym przedszkolu "Odlotowa lekcja". Przedszkolaki miały okazję z bliska zobaczyć różne gatunki sów, sokoła oraz jastrzębia.

Pokaz ptaków drapieżnych dostarczył nam nie tylko wiedzy na ich temat, ale również sporo emocji. Na pamiątkę każdy z przedszkolaków pozował do zdjęcia z sympatyczną sówką.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• 20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach zorganizowanych na terenie przedszkola.

• Sprzątanie Świata

• Jak co roku nasza przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „​Sprzątanie Świata". 16 września nasze przedszkolaki pod nadzorem osób dorosłych i przy ich pomocy oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę – wokół przedszkola oraz teren przedszkolny.

• Witamy

•

Serdecznie witamy kochane dzieci i ich rodziców na progu nowego roku szkolnego 2016/2017

Z zapasem sił i bagażem wakacyjnych przeżyć i masą ciekawych pomysłów ruszamy do pracy. Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy w ciągu całego roku samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości we wspólnej zabawie. Rodziców zapraszamy do współpracy i zaangażowania w życie przedszkola.

• Wycieczka

• 7 czerwca dzieci z grupy "Maleństwa" i "Hefalumpy" wybrały się na wycieczkę do Zagrody Żubrów w Pszczynie.

• Teatrzyk

• 1 czerwca przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt."Maniery biedronki Lucynki".

• 1 czerwca wszystkie dzieci obchodziły swoje święto. Były konkursy, wspólne tańce oraz słodka niespodzianka. Tego dnia wszyscy wspaniale się bawili, byli radośni, uśmiechnięci i zadowoleni. Oby tak było przez cały rok!

• Poznajemy pasje Rodziców

• W środę 18 maja dzieci z grupy "Króliczki" miały przyjemność gościć mamę Emilki i wysłuchać pięknej gry na gitarze. Dzieci były zachwycone i chętnie włączały się do wspólnego śpiewu. Dzięki uprzejmości naszego gościa chętne dzieci podjęły pierwsze próby gry na gitarze. Dziękujemy za ciekawe, pełne wrażeń spotkanie!

• Konkurs plastyczny

• Z przyjemnością informujemy, że Iga i Kalinka z grupy "Króliczki" otrzymały wyróżnienie w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt. "Flaga biało - czerwona". Gratulujemy!!!

• "Króliczki" w Mediatece

• 16 maja dzieci z grupy "Króliczki" były na wycieczce w MEDIATECE. Był to już druga wyprawa starszaków do biblioteki. Tym razem dzieci zobaczyły nowo otwarty lokal, słuchały przygód misia Paddingtona i oglądały książki pisane alfabetem Braille'a.

• "Króliczki" w Straży Pożarnej

• 13 maja dzieci z grupy "Króliczki" były na wycieczce w Straży Pożarnej.. Przedszkolaki zobaczyły sprzęt jakim dysponuje straż, a podczas rozmowy o bezpieczeństwie z pracownikami straży utrwaliły sobie numer ratunkowy straży Pożarnej. Najwięcej emocji wzbudziło chyba wsiadanie do kosza drabiny strażackiej i celowanie wodą w przeszkody.

• "Kangurki" i "Hefalumpy" w Żorach

• 12 maja dzieci z grupy "Kangurki" i "Hefalumpy" wybrały się na wycieczkę do Centrum Regionalnego w Żorach. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt. "Gospodarstwo domowe".

• Poznajemy zawody Rodziców

• W piątek 6 maja w grupie "Króliczki" odbyło się spotkanie z kelnerem. Dzieci odwiedziła mama Jagódki. Opowiedziała o pracy w restauracji, pokazała jak przyrządzić pyszny owocowy napój. Duzym wyzwaniem była nauka noszenia po kilka talerzy równocześnie. Takie spotkanie z pewnością było ciekawym doświadczeniem, które przybliżyło dzieciom pracę kelnera.

• Warsztaty kulinarne

• 21 kwietnia dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w warszatach kulinarnych. Wspólne działania kulinarne były okazją do dobrej zabawy i podjadania zdrowych produktów. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i aktywny udział w warsztatach.

• "Króliczki" w muzeum

• 19 kwietnia dzieci z grupy "Króliczki" zwiedzały wystawę w Muzeum Miejskim pt. "Tajemnice Puszczy Pszczyńskiej". Przedszkolaki usłyszały o charakterystycznych miejscach i roślinach, dużą atrakcją były okazy zwierząt. Na zakończenie dzieci zobaczyły film pokazujacy życie leśnych zwierząt.

• Konkurs o Ruchu Drogowym

• W piątek 15 kwietnia Karolinka F. i Antek S. z grupy "Króliczki" wzięli udział w XI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ruchu Drogowym z Elementami Turystyki Rowerowej. Nasza reprezentacja dzielnie odpowiadała na pytania i wykazała się znajomością praktycznej jazdy na rowerze.

• Warsztaty ekologiczne w przedszkolu

• 14 kwietnia wzięliśmy udział w kampanii informacyjno - ekologicznej na temat segregacji odpadów, która została przeprowadzona przez przedstawicieli firmy MASTER. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można wykorzystać oraz co oznacza słowo "recykling".