• Dzień Kobiet

• W ponedziałek 11 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Mamy i córki wspaniałe bawiły się podczas wykonywania maseczek, ozdabiania paznokci i robienia fryzur. Dziękujemy wszystkim za udział oraz naszym gościom: p. Joannie, Katarzynie, Dominice, Anicie, Monice za uświetnienie tego popołudnia.

• Bal Karnawałowy

• We wtorek 15 stycznia odbył się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna muzyka zachęcała je do tańców.

• Wigilia w przedszkolu

• W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą wigilię. Tegoroczna odbyła się w czwartek 20 grudnia, którą poprzedził występ dzieci z grupy "Sówki". Przedszkolaki piosenką i wierszem przedstawiły historię narodzin Jezusa.

• Kiermasz Świąteczny

• Kolejny Kiermasz Świąteczny za nami. Zgodnie z tradycją Rodzice nie tylko mogli kupić kartki, ozdoby świąteczne i ciasta przygotowane przez personel przedszkola i rodziców, ale również uczestniczyli w zajęciach w salach. Zadaniem rodziców i dzieci było wspólne wykonywanie ozdób bożonarodzeniowych. Pomysłowość rodziców i dzieci nie miała granic.

• Teatrzyk w przedszkolu

• W środę 12 grudnia dzieci zobaczyły teatrzyk "Zimowe opowieści" w wykonaniu aktorów.

• Spotkanie z Mikołajem

• Wizyta Św. Mikołaja to jedno z najważniejszych wydarzeń. W tym roku długo oczekiwany gość odwiedził nas 5 grudnia. Mikołaj wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzy przedszkolaków. Czekamy za rok!

• Odwiedziny Górnika

• 4 grudnia gościliśmy w przedszkolu Górnika. Nasz gość opowiadał dzieciom o swojej niebezpiecznej pracy, umunurowaniu, kolorach pióropuszy itd. Wszystkie przedszkolaki zostały ibdarowane przez Górnika węgielkiem.

• Andrzejki

• Miniony piątek (30 listopada) był dniem radosnych zabaw i wróżb. Ten magiczny dzień był okazją do poznania tradycji andrzejkowych, do radości i integracji grupy.

• Dzień Misia

• W poniedziałek 26 listopada wszystkie dzieci brały udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia, który towarzyszył nam przez cały dzień.

• Konkurs plastyczny

• Alicja S. Z grupy "Pszczółki" zdobyła I miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym "SETKA - 100 lecie odzyskania niepodległości oczami przedszkolaka", a Jagoda Ż., również z grupy "Pszczółki" zdobyła wyróżnienie w międzyprzedzskolnym konkursie plastycznym "Moja Ojczyzna". GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

• Święto Niepodległości

• 9 listopada wszyscy uroczyście obchodzilismy setną rocznicę Odzyskania Niepodległosci przez Polskę. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki przeszły korowodem ulicami naszego osiedla, a następnie, punktualnie o 11:11, przyjmując właściwą postawę, odśpiewały hymn Polski.

• "Puchatki" w Kolejkowie

• 8 listopada dzieci z grupy "Puchatki" wybrały się na wycieczkę do "Kolejkowa". W miniaturowym świecie dzieci podziwiały życie w różnych zakątkach świata, zarówno w dzień jak i w nocy, zobaczyły poruszające się pociągi, samochody i statek, widziały miniatury autentycznych budowli. Wspomnienia z wycieczki na pewno pozostaną na długo!

• Piosenka patriotyczna

• W poniedziałek 25.10.2018r. odbył się w naszym przedszkolu Konkurs Piosenki Patriotycznej, którym rozpoczęliśmy obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W tym wydarzeniu uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Gratulujemy małym wykonawcom!

• Bezpiecznie do przedszkola

• W październiku wszystkie dzieci spotkały się z pracownikami Straży Miejskiej, podczas których przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa zarówno w domu jak i na ulicy. Na zakończenie spotkania przedszkolaki dostały niespodzianki - opaski odblaskowe.

• Teatrzyk w przedszkolu

• 9 października gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatrzykiem "O tym jak sroka znalazła się w kłopotach". Podczas przedstawienia dzieci świetnie nawiązały kontakt z aktorami i na długo zapamiętają morał z przedstawionej bajki, że nie powinno się nikogo bezpodstawnie oskarżać.

• Sprzątanie Świata

• 21 września nasze przedszkolaki aktywnie wzięły udział w akcji Sprzątanie Świata. W nawiązaniu do tegorocznego hasła: Akcja - Segregacja porządkowanie terenu wokół przedszkola poprzedzone było zajęciami dotyczącymi segregowania odpadów i recyklingu.

• Dzień Przedszkolaka

• W czwartek 20 września po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Nasi wychowankowie w kolorowym i rozśpiewanym pochodzie przemaszerowali ulicami naszego osiedla. Wierzymy, że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego przedszkolaka smiley

• Szkoła Policji

• 14 września dzieci z grup: „Króliczki”, „Kangurki”, „Pszczółki’, „Hefalumpy", i „Tygryski” wybrały się na wycieczkę do Szkoły Policyjnej w Katowicach, gdzie wzięły udział w Dniu Otwartym dla Przedszkolaków.

• Teatrzyk w przedszkolu

• W piątek  8 czerwca mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu artystów ze wspaniałym przedstawieniem  pt.„Bór i Gaik”.