• "Króliczki" w Żorach

• W poniedziałek 8 listopada dzieci z grupy "Króliczki" były na wycieczce w Centrum Regionalnym w Żorach na zajęciach pod hasłem "Od paprotki do węgielka". Dzieci wzbogacały wiedzę o pracy górnika, zobaczyły jak wygląda galowy strój górnika, w kopalnianym chodniku spotkały Skarbnika, przechodziły przez tunel z brułą węgla, śpiewały piosenkę o Karliku i robiły pracę plastyczną.

• Dzień Postaci z Bajek

• W piątek 5 listopada dzieci obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa - to dzień urodzin Walta Disney'a. Podczas zabaw dzieci wykazywały się znajomością bajek rozwiązując zagadki, rozpoznając bajkę po fragmencie ilustracji, fragmencie piosenki i wykonując prace plastyczne.

• "Kangurki" na wycieczce

• Dzieci z gr. "Kangurki" były na wycieczce w Gospodarstwie Edukacyjnym "Zagroda Zosia" w Bieruniu, podczas której odwiedziły i nakarmiły zwierzątka, uczyły się jak doić krowę, samodzielnie wykonały masło, a następnie zjadły go z bułeczkami.

• Odwiedziny policjantów

• 28 października gościliśmy w przedszkolu panów Policjantów. Tematem spotkania było przybliżenie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa - poruszanie się po drogach, jazda w fotelikach, ochrona przed groźnym psem itp. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu. Dziękujemy i zapraszamy za rok!

• "Pszczółki i Puchatki" w Żorach

• W poniedziałek 11 października dzieci z grupy "Pszczółki" i "Puchatki" wybrały się na wycieczkę do Centrum Regionalnego w Żorach. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt. "KISZENIE KAPUSTY".

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• W poniedziałek 20 września wszystkie przedszkolaki obchodziły swoje święto. Było wesoło i kolorowo. W każdej sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci - przedszkolaki uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach, oglądały i słuchały życzeń przesłanych przez starszych kolegów ze świetlicy SP7. Mamy nadzieję, że dzisiejsze święto na długo zapadnie w waszej pamięci, a z okazji waszego święta życzymy Wam drogie Dzieci, aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach :)

• "Kolorowo dziś w przedszkolu
            tańczą kropki tu na holu,
            dzieciaczki je podziwiają
            i całuski przesyłają"

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest rozbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie do samodzielnego działania. Tego dnia nasze ubrania były ozdobione kolorowymi kropkami, a w szatni pojawiło sie wiele życzeń od rodziców i dzieci.

• Dwujęzyczne Dzieci

• Od października dzieci z grup "Maleństwa" i "Sówki" biorą udział w Międzynarodowym Programie Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci". Ma on na celu wprowadzanie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego. Więcej informacji znajduje się w zakładce "Dwujęzyczne Dzieci"

• Wakacje

• Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzinom życzymy wspaniałych, pogodnych i roześmianych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych chwil i wrażeń.

Do zobaczenia we wrześniu :)

• Pożegnanie Przedszkola

• W czerwcu odbyły się w naszym przedszkolu uroczyste zakończenia przedszkola i pożagnania 6 latków, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole. Dzieci przedstawiły bogaty program artystyczny, a pani dyrektor Izabela Dziuba wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy i książki oraz podziękowała Rodzicom, którzy nas wspierali i służyli pomocą.
            Absolwentom życzymy wielu sukcesów i spełnienia marzeń :)

• Dzień Sportu

• W czwartek 17 czerwca wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w strojach sportowych. Impreza miała formę stacyjną, w różnych częściach ogrodu czekały na dzieci inne wyzwania sportowe. Kazde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromną radość i zadowolenie :)

• Teatrzyk w przedszkolu

• W środę 16 czerwca dzieci z grup: "Kangurki", "Pszczółki" i "Puchatki" oglądały przedstawienie teatru lalek BONAWENTURA z MDK1 pt. "Czerwony Kapturek", a następnie same próbowały sił jako aktorzy. Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy ponownie :)

• Iluzjonista w przedszkolu

• Odwiedziny prawdziwego magika w przedszkolu to wielka atrakcja. W piątkek 11 czerwca nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość. Ze swoim magicznym programem wystąpił prawdziwy iluzjonista.

• 1 czerwca to święto wszystkich dzieci. W tym roku, jak zwykle, było wiele zabaw i konkursów, puszczanie baniek mydlanych i skręcanie balonów którym towarzyszyła radość i śmiech.

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia, jak corocznie, obchodziliśmy Dzień Ziemi. Każda grupa była ubrana kolorystycznie symbolizując inny element świata: były kwiaty, drzewa, woda i słońce. Podczas wielu zabaw, prezentacji i konkursów przedszkolaki udowodniły, że tematyka ekologiczna jest nam bliska.

• Nauczanie zdalne

• Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci!

W czasie zawieszenia zajęć w przedszkolu będziemy z Wami w kontakcie poprzez naszą stronę internetową oraz maile grupowe. Każda grupa otrzyma informacje związane z realizacją podstawy programowej, propozycje zabaw, linki  do ciekawych stron, na których możecie znaleźć różne propozycje zajęć, ciekawe informacje.

Na naszej stronie zamieścimy  propozycje zabaw z językiem angielskim.

Informacje dla dzieci objętych terapią logopedyczną będą wysyłane mailowo.

Zachęcamy do kontaktu z nami przez pocztę elektroniczną lub maile grupowe. Przypominamy nasz adres e-mail: p17@oswiata.tychy.pl

Pozdrawiam serdecznie, życząc wszystkim zdrowia.

Izabela Dziuba

Dyrektor Przedszkola nr 17