• Dzień Misia

• W czwartek 25 listopada wszystkie przedszkolaki pamiętały o święcie pluszowego misia. Od rana brały udział w wielu zabawach, było degustowanie miodu, słuchanie i oglądanie bajek, zabawy ruchowe, taneczne i plastyczne.

• Straż Miejska w przedszkolu

• "Bezpieczna droga do przedszkola" - pod takim hasłem odbyły sie w przedszkolu spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Przedszkolaki wzbogaciły i utrwaliły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze. Spotkanie odbyło sie w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

• Uczenie się przez działanie - zapraszamy Rodziców do udziału w konferencji

• Miasto Tychy oraz Miejskie Centrum Oświaty w Tychach serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnej konferencji "Uczenie się przez działanie - motywacja i inspiracja", w formule hybrydowej. Wydarzenie odbędzie się 29 listopada 2021 r. (poniedziałek) w godz. 15:00 - 19:00 i jest adresowane do nauczycieli i rodziców Miasta Tychy oraz placówek województwa śląskiego. Rejestracja na wydarzenie dostępna jest na stronie internetowej www.edu-akcja.pl od 16 do 26 listopada 2021r.

• Dzień Niepodległości

• W środę 10 listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania niepodległosci. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w biało-czerwone stroje wzięły udział w spotkaniu, podczas którego wzbogaciły i utrwaliły wiadomości nt. naszego kraju, symboli narodowych itd. Dzieci ze starszych grup wzięły udział w akcji "Przedszkole do hymnu" i o 11.11 uroczyście odśpiewały hymn.

• "Króliczki" w Żorach

• W poniedziałek 8 listopada dzieci z grupy "Króliczki" były na wycieczce w Centrum Regionalnym w Żorach na zajęciach pod hasłem "Od paprotki do węgielka". Dzieci wzbogacały wiedzę o pracy górnika, zobaczyły jak wygląda galowy strój górnika, w kopalnianym chodniku spotkały Skarbnika, przechodziły przez tunel z brułą węgla, śpiewały piosenkę o Karliku i robiły pracę plastyczną.

• Dzień Postaci z Bajek

• W piątek 5 listopada dzieci obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa - to dzień urodzin Walta Disney'a. Podczas zabaw dzieci wykazywały się znajomością bajek rozwiązując zagadki, rozpoznając bajkę po fragmencie ilustracji, fragmencie piosenki i wykonując prace plastyczne.

• "Kangurki" na wycieczce

• Dzieci z gr. "Kangurki" były na wycieczce w Gospodarstwie Edukacyjnym "Zagroda Zosia" w Bieruniu, podczas której odwiedziły i nakarmiły zwierzątka, uczyły się jak doić krowę, samodzielnie wykonały masło, a następnie zjadły go z bułeczkami.