• Bal piżamowy

• 13 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal piżamowy. Dominującym elementem zabawy były oczywiście kolorowe, nocne ubranka – taki niecodzienny strój zapewnił przedszkolakom fantastyczną rozrywkę. Dzieci wesoło pląsały w rytmie dziecięcych przebojów. Śmiechom i zabawom nie było końca, a radosny nastrój i dobre humory towarzyszyły dzieciom przez cały dzień.

• Prezentacja

• 9 lutego przedszkolaki obejrzały krótką prezentację multimedialną  pt. „Cisza mi sprzyja”.

• VII Festiwal Poezji Dziecięcej Jana Brzechwy

• 7 lutego w Miejskim Centrum Kultury w Tycach odbył się VII Festiwal Poezji Dziecięcej Jana Brzechwy. Nasze przedszkole reprezentowała Ania z grupy „Motylki”. Dziewczynka wystąpiła z wierszem pt .„Samochwała”.

• Puchatki na Sportowym Balu Karnawałowym

• 25 stycznia grupa „Puchatki” uczestniczyła w Sportowym Balu Karnawałowym 2018, który był zorganizowany na Stadionie Miejskim w Tychach. Bal, a także przejazd na Stadion Miejski Autokarem Klubowym w barwach GKS Tychy, był nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca przez Lenkę M. w konkursie plastycznym na „Świąteczną Kartkę GKS TYCHY”. Obowiązywały stroje balowe o tematyce sportowej. Dzieci miały też zapewniony poczęstunek przez organizatorów balu. Gratulujemy Lence, a także dziękujemy organizatorom za przygotowanie wspaniałego balu.

• 18 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.

• "Moja choinka"

• Martynka Z. z grupy "Maleństwa" zdobyła I miejsce, a Karolina Cz. z grupy "Sówki" zdobyła III miejsce w międzygminnym konkursie plastycznym pt. "Moja choinka". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Wigilia

• W środę 20 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne. Z tej okazji dzieci z grupy "Tygryski" przdstawiły Jasełka. Było wspólne śpiewanie kolęd, życzenia, opłatek.

• Kiermasz Bożonarodzeniowy

• 14 grudnia w naszym przedszkolu odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji kiermaszu oraz liczne przybycie.

• Pierwsza pomoc

• We wtorek 12 grudnia starsze przedszkolaki uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy, natomiast maluszki spotkały się ze strażakami, którzy zaznajomili dzieci z ich pracą. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy.

• Dbamy o ząbki

• W czwartek 7 grudnia miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Naszych przedszkolaków odwiedziły Panie z gabinetu stomatologicznego Viscardi, które w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiły sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech.

• Konkurs

• Lena Groń z grupy „Króliczki” zdobyła I miejsce w konkursie plastyczno-technicznym pt. „Anioł Bożonarodzeniowy” organizowanym przez Przedszkole nr 4 w Tychach. Gratulujemy!

• Mikołaj

• 4 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczki, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Cała sala powitały Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Obiecał, że powróci do nas za rok.  Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

• Dzień Górnika

• W piątek 1 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu Górników. Wizyta niecodziennych gości związana była ze zbliżającą się Barbórką. Goście, ubrani w galowy mundur, opowiedzieli dzieciom o swojej niecodziennej pracy.

• Edukujemy na 7

• Nasze przedszkole przystąpiło do Akcji Promocyjnej "Edukujemy na 7" organizowanej przez "GKS Tychy". Nagrody są bardzo atrakcyjne, m.in.: udział w treningu z drużyną, koszulki z autografami. Więcej informacji znajduje się w załączniku oraz w regulaminie na stronie klubu. Zapraszamy.

Edukujemy_na_7.pdf

• Festiwal

• 29 listopada dzieci z grupy „Króliczki” wystąpiły na scenie Teatru Małego biorąc udział w III Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

• Wycieczka

• 17 listopada dzieci z grupy „Sówki”, „Puchatki”, „Króliczki” i „Hefalumpy” wybrały się na wycieczkę do Uniwersytetu Rozwoju w ChorzowiePrzedszkolaki uczestniczyły w warsztatach pt. „Lodowe eksperymenty”.

• Pasowanie na Przedszkolaka

• W listopadzie w najmłodszych grupach odbyły się bardzo ważne wydarzenia. Najmłodsze przedszkolaki miały PASOWANIE. Uroczystości rozpoczęły wystepy małych artystów, a następnie p. Dyrektor dokonała uroczystego pasowania.

• Dzień Niepodległości

• 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Nepodległości.

• Teatrzyk w przedszkolu

• W czwartek 9 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu artystów ze wspaniałym przedstawieniem pt. "O dziwnym drzewie".