• „Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

W piątek 29 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki.

• W poniedziałek 25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy ”Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami.

• Prawa Dziecka

• W środę 20 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka” z UNICEF.

• Dzień Niepodległości

• W piątek 8 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień st. szer. S. Stolorz opowiedział nam o odpowiedzialnej służbie żołnierza. Mogliśmy również dowiedzieć się w jaki sposób pieski pomagają w służbie, gdyż odwiedził nas wyjątkowy gość - piesek Moro. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy hymn. To było niesamowite spotkanie!

• Przedszkolaki w pizzerii

• W środę 6 listopada dzieci z grupy "Motylki" wybrały się do pizzerii Da Grasso. Przedszkolaki poznały tajniki przygotowywania pizzy i uczestniczyły w jej wykonaniu. Na koniec z ochotą zjadły własnoręcznie przygotowany posiłek.

• Dbamy o zęby

• W środę 30 października w ramach udziału w projekcie Akademia Aquafresh odbyło się spotkanie z Paniami z gabinetu stomatologicznego emka STOMATOLOGIA. Za pomocą dużej szczotki i modelu szczęki przedszkolaki dowiedziały się jak poprawnie szczotkować zęby. Dzieci miały możliwość bezpłatnego przeglądu i fluoryzacji. Na zakończenie otrzymały upominki: "kalendarze szczotkowań" mobilizujące do systematycznego mycia zębów i kolorowe naklejki.

• Warsztaty kulinarne

• W czwartek 17 października odbyły sie warsztaty kulinarne. Dzieci wraz z rodzicami przyrządzały smaczne i kolorowe przekąski.

• Kasztaniaki

• We wtorek 15 października w grupie "Tygryski" odbyło się spotkanie integracyjne z rodzicami. Wszyscy obecni stworzyli wspaniałe Kasztaniaki z Tygryskowej Paki.

• Przedszkolaki na wycieczce

• W poniedziałek 14 października dzieci z grup "Motylki' i "Króliczki" były na wycieczce w Centrum Regionalnym w Żorach. Przedszkolaki wzięły udział w lekcji regionalizmu związanej z jesiennym kiszeniem kapusty.

• Puchatki w Mediatece

• "Spotkanie bajek" - dzieci z grupy "Puchatki" oglądały teatrzyk pacynkowy w Mediatece, a następnie same próbowały swoich sił przedstawiając krótkie scenki. Spotkanie odbyło się w poniedziałek 7 października w ramach Tyskich Dni Literatury.

• Akcja segregacja

• W czwartek 3 października w ramach akcji Sprzątanie Świata odbyło się spotkanie z gośćmi z Tyskiego Referatu Gospodarki Odpadami. Przedszkolaki wysłuchały bajki o celowości segregowania śmieci. Na zakończenie obserwowały pracę pojazdu komunalnego i rozmawiały z pracownikiem.

• "Puchatki" w Szkole Policyjnej

• "Bezpieczna droga do przedszkola" - pod takim hasłem 20 września odbyła się wycieczka do Szkoły Policyjnej w Katowicach. Dzieci z gr. "Puchatki" wzięły udział w dniu otwartym. Program obejmował wiele atrakcji, m.in.: pokaz sprawności, tresury psów, przedszkolaki obejrzały samochody i sprzęt policyjny oraz spotkały się ze Sznupkiem.

• Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci. W poniedziałek 3 czerwca od śniadania przedszkolaki bawiły się w ogrodzie. Były zabawy przy muzyce, tańce, zabawy ruchowe i na zamku dmuchanym. Dzieci bawiły się wspaniale.

• "Puchatki" w MDK

• We wtorek 21 maja dzieci z grupy "Puchatki" były na wycieczce w MDK nr 1 w Tychach. Czekało tu na nich mnóstwo wesołej zabawy - były m.in. pląsy i tańce, oglądanie strojów, spotkanie z autorem wystawy "Podwodny świat". Dziękujemy Panu Dyrektorowi oraz pracownikom za ciepłe przyjęcie i poświęcony czas.

• Wystawa w MDK nr 1

• Serdecznie zapraszamy Rodziców na otwarcie wystawy ŚWIAT NAJMŁODSZYCH prac młodych artystów wykonanych po kierunkiem p. Agnieszki Toczyłowskiej 8 maja 2019r. o godz. 17.30 w Galerii "Artyści Młodym" Młodzieżowego Domu Kultury nr 1. Wystawa potrwa do 11 maja 2019r.

• Zapisy na 2 maja

• Szanowni Rodzice

W związku z koniecznością zakupu odpowiedniej ilości żywności prosimy o zgłoszenie dzieci, które będą obecne w przedszkolu 2 maja 2019r. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub u Pań dyżurujących w szatni najpóźniej do 30 kwietnia do godz. 11.00