Nawigacja

 • Tydzień czystości

  Od 23 do 27 kwietnia w naszym przedszkolu odbywał się „Tydzień czystości”. W tym tygodniu dzieci dowiedziały się wielu ważnych informacji o tym jak możemy dbać o higienę i o swoje zdrowie. Wykonały też wiele trudnych zadań między innymi: dbały o prządek w sali, myły poprawnie swoje rączki i ząbki, wykonały pracę plastyczną. 27 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie, gdzie dzieci wzięły udział w konkursie wokalno-recytatorskim „Dbamy o higienę”.

           Tydzień czystości - Obrazek 1                      Tydzień czystości - Obrazek 2

  Przez cały tydzień dzieci były oceniane z wykonania poszczególnych zadań. Rywalizację wśród grup młodszych wygrała grupa "Motylki", natomiast wśród starszych najwięcej punktów zdobyła grupa "Hefalumpy". Gratulujemy!!!

  Tydzień czystości - Obrazek 3

 • Przedszkolaki w Planetarium

  18 kwietnia dzieci z grup: "Hefalumpy", "Króliczki", "Puchatki" i "Sówki" były w Planetarium w Chorzowie na seansie "Przy ulicy astronomów".

                                          Przedszkolaki w Planetarium - Obrazek 1           Przedszkolaki w Planetarium - Obrazek 2

 • "Motylki" w Mediatece

  "Zaczarowany świat książek" - pod tym hasłem odbyło się w czwartek 5 kwietnia spotkanie w Mediatece. Uczestniczyły w nim dzieci z grupy "Motylki". Przedszkolaki poznały wiele ważnych informacji nt. Mediateki i brały udział w ciekawych zajęciach.

           "Motylki" w Mediatece - Obrazek 1                              "Motylki" w Mediatece - Obrazek 2

 • Spotkanie z pielęgniarką

  5 kwietnia dzieci z naszego przedszkola odwiedziła pani pielęgniarka. Celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o własne zdrowie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak wykonać opatrunek, jak należy zdrowo się odżywiać, gdzie mieszkają witaminki oraz wiele innych ważnych informacji.

                                                         Spotkanie z pielęgniarką - Obrazek 1           Spotkanie z pielęgniarką - Obrazek 2

 • Kiermasz Wielkanocny

  Kiermasz Wielkanocny jest już tradycją naszego przedszkola. Tegoroczny odbył się 21 marca. Kolorowe ozdoby świąteczne cieszyły się dużym powodzeniem wśród rodziców i dzieci. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie, pomoc i udział w kiermaszu.                                                                        

  Kiermasz Wielkanocny - Obrazek 1                              Kiermasz Wielkanocny - Obrazek 2

 • Powitanie wiosny

  W środę 21 marca wszystkie przedszkolaki uroczyście powitały nową porę roku - wiosnę. Dzieci z grupy "Motylki" przedstawiły dzieciom inscenizację pt. "Wiosenne przebudzenie", a następnie zaprosiły kolegów do wspólnej zabawy przy wiosennych piosenkach.

  Powitanie wiosny - Obrazek 1                    Powitanie wiosny - Obrazek 2                                            Powitanie wiosny - Obrazek 3

 • Przedszkolaki w pizzerii

  20 marca dzieci z grupy "Króliczki" były w pizzerii Da Grasso.

            Przedszkolaki w pizzerii - Obrazek 1

   

 • Mediateka

  12 marca dzieci z grupy „Sówki” były w Mediatece.

                      Mediateka - Obrazek 1               Mediateka - Obrazek 2

 • Wycieczka

  5 marca dzieci z grupy „Puchatki” wybrała się na wycieczkę do fabryki „Danone” w Bieruniu. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach pokazowych, samodzielnie tworzyły swoje ulubione smaki serków, które później z ogromnym apetytem degustowały. Następnym etapem wycieczki było obserwowanie pracy na halach produkcyjnych. Największą niespodzianką okazało się jednak spotkanie z telewizyjnym Małym Głodem.

                                                                                                       Wycieczka - Obrazek 1

 • "Pszczółki" w Czułowie

  26 lutego dzieci z grupy "Pszczółki" wystąpiły z programem artystycznym w Domu Seniora "Stały Ląd" w Czułowie. Występy dzieci sprawiły ogromną radość mieszkańcom Domu Seniora. Zarówno na twarzach dzieci, jak i seniorów zagościły uśmiechy. Za wspaniały występ przedszkolaki otrzymały słodkości oraz zaproszenie na następne spotkanie.

           "Pszczółki" w Czułowie - Obrazek 1        "Pszczółki" w Czułowie - Obrazek 2

 • Przedszkolami w Multikinie

  28 lutego dzieci z grupy „Puchatki” i „Króliczki” wybrały się do Multikina, gdzie obejrzały film animacyjny pt. „Jaskiniowiec”. Seans filmowy dostarczył dzieciom dużo humoru sytuacyjnego i słownego... Przedszkolaki były bardzo zadowolone!

          Przedszkolami w Multikinie - Obrazek 1         Przedszkolami w Multikinie - Obrazek 2

   

 • „Kangurki” i „Sówki” w Żorach

  22 lutego dzieci z grupy „Kangurki” i „Sówki” wybrały się na wycieczkę do Centrum Regionalnego w Żorach. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pt. W Jaśku pióra”.

                   „Kangurki” i „Sówki” w Żorach - Obrazek 1                           „Kangurki” i „Sówki” w Żorach - Obrazek 2

 • "Motylki" na wycieczce

  20 lutego dzieci z gr. "Motylki" wybrały się do sali zabaw "Podwodny Świat". Zabawa w miejscu pełnym różnorodnych przeszkód minęła bardzo szybko. Przez cały ten czas uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.

        "Motylki" na wycieczce - Obrazek 1     "Motylki" na wycieczce - Obrazek 2

 • Gość w "Motylkach"

  Dzieci z grupy "Motylki" miały niecodziennego gościa. Odwiedziła ich mama Leny i zaprezentowała na czym polega jej praca - fryzjerki. Przedszkolaki nie tylko zobaczyły przeróżne akcesoria potrzebne do pielęgnacji włosów, ale również mogły je wypróbować. A na koniec każde dziecko miało fryzurę, którą sobie zażyczyło. Mamie Lenki bardzo dziękujemy za fantastyczną zabawę!

              Gość w "Motylkach" - Obrazek 1      Gość w "Motylkach" - Obrazek 2

 • Bal piżamowy

  13 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal piżamowy. Dominującym elementem zabawy były oczywiście kolorowe, nocne ubranka – taki niecodzienny strój zapewnił przedszkolakom fantastyczną rozrywkę. Dzieci wesoło pląsały w rytmie dziecięcych przebojów. Śmiechom i zabawom nie było końca, a radosny nastrój i dobre humory towarzyszyły dzieciom przez cały dzień.

              Bal piżamowy - Obrazek 1                             Bal piżamowy - Obrazek 2

                                                              

 • Prezentacja

  9 lutego przedszkolaki obejrzały krótką prezentację multimedialną  pt. „Cisza mi sprzyja”.   

  Prezentacja - Obrazek 1 

 • VII Festiwal Poezji Dziecięcej Jana Brzechwy

  7 lutego w Miejskim Centrum Kultury w Tycach odbył się VII Festiwal Poezji Dziecięcej Jana Brzechwy. Nasze przedszkole reprezentowała Ania z grupy „Motylki”. Dziewczynka wystąpiła z wierszem pt .„Samochwała”.   

    VII Festiwal Poezji Dziecięcej Jana Brzechwy - Obrazek 1      VII Festiwal Poezji Dziecięcej Jana Brzechwy - Obrazek 2

 • Puchatki na Sportowym Balu Karnawałowym

  25 stycznia grupa „Puchatki” uczestniczyła w Sportowym Balu Karnawałowym 2018, który był zorganizowany na Stadionie Miejskim w Tychach. Bal, a także przejazd na Stadion Miejski Autokarem Klubowym w barwach GKS Tychy, był nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca przez Lenkę M. w konkursie plastycznym na „Świąteczną Kartkę GKS TYCHY”. Obowiązywały stroje balowe o tematyce sportowej. Dzieci miały też zapewniony poczęstunek przez organizatorów balu. Gratulujemy Lence, a także dziękujemy organizatorom za przygotowanie wspaniałego balu.

                            Puchatki na Sportowym Balu Karnawałowym - Obrazek 1                 Puchatki na Sportowym Balu Karnawałowym - Obrazek 2

 • Bal karnawałowy

  18 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.  

           Bal karnawałowy - Obrazek 1                                      Bal karnawałowy - Obrazek 2                                                        

 • "Moja choinka"

  Martynka Z. z grupy "Maleństwa" zdobyła I miejsce, a Karolina Cz. z grupy "Sówki" zdobyła III miejsce w międzygminnym konkursie plastycznym pt. "Moja choinka". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                   "Moja choinka" - Obrazek 1     "Moja choinka" - Obrazek 2                              "Moja choinka" - Obrazek 3

   

   

strona: