Nawigacja

 • Teatrzyk w przedszkolu

  W poniedziałek 18 listopada nasze przedszkolaki oglądały przedstawienie pt. "Na łące i na polanie".

 • Dzień Niepodległości

  W piątek 8 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień st. szer. S. Stolorz opowiedział nam o odpowiedzialnej służbie żołnierza. Mogliśmy również dowiedzieć się w jaki sposób pieski pomagają w służbie, gdyż odwiedził nas wyjątkowy gość - piesek Moro. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy hymn. To było niesamowite spotkanie!

 • Przedszkolaki w pizzerii

  W środę 6 listopada dzieci z grupy "Motylki" wybrały się do pizzerii Da Grasso. Przedszkolaki poznały tajniki przygotowywania pizzy i uczestniczyły w jej wykonaniu. Na koniec z ochotą zjadły własnoręcznie przygotowany posiłek.

 • Dbamy o zęby

  W środę 30 października w ramach udziału w projekcie Akademia Aquafresh odbyło się spotkanie z Paniami z gabinetu stomatologicznego emka STOMATOLOGIA. Za pomocą dużej szczotki i modelu szczęki przedszkolaki dowiedziały się jak poprawnie szczotkować zęby. Dzieci miały możliwość bezpłatnego przeglądu i fluoryzacji. Na zakończenie otrzymały upominki: "kalendarze szczotkowań" mobilizujące do systematycznego mycia zębów i kolorowe naklejki.

 • Warsztaty kulinarne

  W czwartek 17 października odbyły sie warsztaty kulinarne. Dzieci wraz z rodzicami przyrządzały smaczne i kolorowe przekąski.

 • Kasztaniaki

  We wtorek 15 października w grupie "Tygryski" odbyło się spotkanie integracyjne z rodzicami. Wszyscy obecni stworzyli wspaniałe Kasztaniaki z Tygryskowej Paki.

 • Przedszkolaki na wycieczce

  W poniedziałek 14 października dzieci z grup "Motylki' i "Króliczki" były na wycieczce w Centrum Regionalnym w Żorach. Przedszkolaki wzięły udział w lekcji regionalizmu związanej z jesiennym kiszeniem kapusty.

 • Puchatki w Mediatece

  "Spotkanie bajek" - dzieci z grupy "Puchatki" oglądały teatrzyk pacynkowy w Mediatece, a następnie same próbowały swoich sił przedstawiając krótkie scenki. Spotkanie odbyło się w poniedziałek 7 października w ramach Tyskich Dni Literatury.

 • Akcja segregacja

  W czwartek 3 października w ramach akcji Sprzątanie Świata odbyło się spotkanie z gośćmi z Tyskiego Referatu Gospodarki Odpadami. Przedszkolaki wysłuchały bajki o celowości segregowania śmieci. Na zakończenie obserwowały pracę pojazdu komunalnego i rozmawiały z pracownikiem.

 • "Puchatki" w Szkole Policyjnej

  "Bezpieczna droga do przedszkola" - pod takim hasłem 20 września odbyła się wycieczka do Szkoły Policyjnej w Katowicach. Dzieci z gr. "Puchatki" wzięły udział w dniu otwartym. Program obejmował wiele atrakcji, m.in.: pokaz sprawności, tresury psów, przedszkolaki obejrzały samochody i sprzęt policyjny oraz spotkały się ze Sznupkiem.

 • Teatrzyk w przedszkolu

  W środę 5 czerwca nasze przedszkolaki oglądały przedstawienie pt. "Przygody Tosi Podróżniczki".

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci. W poniedziałek 3 czerwca od śniadania przedszkolaki bawiły się w ogrodzie. Były zabawy przy muzyce, tańce, zabawy ruchowe i na zamku dmuchanym. Dzieci bawiły się wspaniale.

 • "Puchatki" w MDK

  We wtorek 21 maja dzieci z grupy "Puchatki" były na wycieczce w MDK nr 1 w Tychach. Czekało tu na nich mnóstwo wesołej zabawy - były m.in. pląsy i tańce, oglądanie strojów, spotkanie z autorem wystawy "Podwodny świat". Dziękujemy Panu Dyrektorowi oraz pracownikom za ciepłe przyjęcie i poświęcony czas.

 • Wystawa prac plastycznych

  W Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Tychach otworzono wystawę twórczości plastycznej naszych przedszkolaków. Gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia wystawy.

                                                Wystawa prac plastycznych - Obrazek 1

  Więcej zdjęć znajduje się na stronie https://www.facebook.com/mdk1tychy/photos/pcb.2178268195816914/2178267959150271/?type=3&theater

 • Wystawa w MDK nr 1

  Serdecznie zapraszamy Rodziców na otwarcie wystawy ŚWIAT NAJMŁODSZYCH prac młodych artystów wykonanych po kierunkiem p. Agnieszki Toczyłowskiej 8 maja 2019r. o godz. 17.30 w Galerii "Artyści Młodym" Młodzieżowego Domu Kultury nr 1. Wystawa potrwa do 11 maja 2019r.

   

 • Zapisy na 2 maja

  Szanowni Rodzice

  W związku z koniecznością zakupu odpowiedniej ilości żywności prosimy o zgłoszenie dzieci, które będą obecne w przedszkolu 2 maja 2019r. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub u Pań dyżurujących w szatni najpóźniej do 30 kwietnia do godz. 11.00

   

 • Ogłoszenie

  W ZWIĄZKU Z ZAWIESZENIEM STRAJKU INFORMUJEMY RODZICÓW, ŻE OD
  29 KWIETNIA (PONIEDZIAŁEK) PRZEDSZKOLE PRACUJE W NORMALNYCH GODZINACH (6.00 - 17.00).

 • Oferta Niepublicznego Przedszkola SportArt

  Niepubliczne Przedszkole SportArt udostępni bezpłatnie 25 miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w dniach 15.04.2019 r. do 26.04.2019 r. w godzinach 8.00 - 13.00. Więcej informacji https://www.oswiata.tychy.pl/news/2028/2038/Oferta-Niepublicznego-Przedszkola-SportArt-na-czas-strajku-nauczycieli-w-dniach-15.04-26.04.2019-r.-.html

 • Informacje na temat strajku

  Szanowni Rodzice!

  Zmiana sposobu zgłaszania dzieci!

  W związku z prośbą Rodziców o zmianę formy zgłaszania dzieci do przedszkola, wynikającą z konieczności wcześniejszego informowania pracodawców o nieobecności w pracy, informujemy, że od poniedziałku przyjmujemy zgłoszenia z jednodniowym wyprzedzeniem. Zapisy dzieci na zajęcia opiekuńcze (realizowane w godz.7:00-15:00) przyjmowane będą telefonicznie od godziny 7:00 (w poniedziałek na zajęcia wtorkowe, we wtorek na zajęcia środowe…itd.) do wyczerpania limitu miejsc (25 dzieci). Decyduje kolejność zgłoszeń.

  Zapisu dziecka należy dokonywać codziennie. Placówka nie może zapewnić większej ilości miejsc ze względu na to, że większość  nauczycieli podjęło strajk. Opiekę sprawuje dyrektor przedszkola. Nie będą realizowane zajęcia edukacyjne, a jedynie opiekuńcze. Liczba dzieci jest ograniczona ze względu na brak wystarczającej ilości kadry pedagogicznej i podyktowana względami bezpieczeństwa.

  Z poważaniem

  Izabela Dziuba – dyrektor Przedszkola nr 17

 • Wiosna!

  W czwartek 21 marca uroczyście powitaliśmy wiosnę. Najpierw wszystkie dzieci zobaczyły przedsztawienie w wykonaniu dzieci z grupy "Maleństwa", a następnie przedszkolaki spotkały się w ogrodzie, gdzie piosenką i zabawą witały wiosnę.

                                        Wiosna! - Obrazek 1       Wiosna! - Obrazek 2

strona: