• Światowy Dzień Kota

• 17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Z tej okazji przedszkolaki zamieniły się w kociaki. Wysłuchały opowiadania o chorym kotku, a później uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, śpiewały piosenkę o kotku, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzęta. Były też wesołe „kocie zabawy”, rozwiązywanie zagadek oraz wykonanie kotka z talerzyka papierowego. Ten dzień był pełen wrażeń, a wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.

• Walentynki

• 14 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki. W tym dniu w naszym przedszkolu królował kolor czerwony i całe morze serduszek. Na dzieci czekała piękna, walentynkowa dekoracja, balony w kształcie serduszek, a także fotobudka, która wzbudziła największe zainteresowanie naszych przedszkolaków. Wspólna zabawa, konkursy taneczne i serduszkowe łamigłówki sprawiły wszystkim wiele radości i śmiechu. Nie zabrakło też wspólnych tańców z wybranym kolegą lub koleżanką… – w końcu, kto z nas nie miał swojej przedszkolnej miłości?

• Z wizytą w przedszkolu

• W piątek 3 lutego dzieci z najstarszych grup gościły Nauczyciela z Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach. Nasz Gość opowiadał dzieciom o nauce w szkole muzycznej, grał na akordeonie, a następnie chętne dzieci miały okazję spróbować zagrać na akordeonie kilka dźwięków.

• Bal Karnawałowy

• Jak co roku w karnawale, w czwartek 12 stycznia w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany Bal Przebierańców. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje, z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

• Sportowy Bal Karnawałowy

• Dzieci z grupy "Tygryski" uczestniczyły w "V Sportowym Balu Karnawałowym 2023"  zorganizowanym  na Stadionie Miejskim Tychy za zdobycie I wyróżnienia w konkursie na "Świąteczną kartkę z GKS Tychy".

• Szopka Bożonarodzeniowa

• Dzieci z grupy "Tygryski" zajęły III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastyczno-technicznym pt. "Szopka Bożonarodzeniowa" organizowanym przez Miejskie Przedszkole Nr 49  im. Siedmiu Krasnoludków w Katowicach. Gratulujemy!

• Wigilia w przedszkolu

• W piątek 16 grudnia obchodziliśmy w przedszkolu Wigilię Bożego Narodzenia. Jak zwykle były życzenia, świąteczny obiad oraz wspólne kolędowanie.

• Warsztaty z rodzicami

• 15 grudnia na terenie przedszkola odbyły sie świąteczne warsztaty. Rodzice z dziećmi z zapałem wykonywali ozdoby bożonarodzeniowe: choinki, wianki, kartki świąteczne, ozdabiali pierniczki itp. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością. Był to mile spędzony czas. serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie.

• Mikołaj w przedszkolu

• W czwartek 8 grudnia odwiedził nas długo wyczekiwany gość - Mikołaj. Były wspólne zabawy, śpiewy i tańce. Wcześniej Mikołaj wysłał do nas swoich pomocników. Szkoda, że następne spotkanie dopiero za rok!

• W piątek 25 listopada wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki, brały udział w wielu wspólnych zabawach, konkursach, wykonywały prace plastyczne.

• Dzień Praw Dziecka

• W poniedziałek 21 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. We wszystkich grupach zostały podjęte różnorodne działania. Dzieci, m.in. oglądały prezentację multimedialną, wypowiadały się nt. swoich praw, wykonywały plakaty tematyczne.

• Pasowanie na Przedszkolaka

• 15 listopada dzieci z grupy „Motylki” oficjalnie dołączyły do grona Przedszkolaków. Gratulujemy, życzymy samych sukcesów i wspaniałych chwil spędzonych w naszym Przedszkolu.

• Dzień Niepodległości

• 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na galowo. Dzieci z grupy „Króliczki” przygotowały występ artystyczny o tematyce patriotycznej. Przedszkolaki ze starszych grup wzięły udział w akcji „Przedszkole do hymnu” i o 11.11 uroczyście odśpiewały hymn.

• Dzień Postaci z Bajek

• 8 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W  tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Dzieci prezentowały bajkowe przebrania, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki na podstawie charakterystycznych rekwizytów. Całość dopełniły taniec i zabawy ruchowe na holu przedszkolnym w rytm muzyki bajowej. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości. Było bajkowo i kolorowo.

• Chronimy się przed grypą

• Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach prowadzi krótką kampanię przypominającą podstawowe zasady higieny osobistej w kontekście ochrony zachorowań na grypę.