• Bal karnawałowy

     • We wtorek i środę (19 i 20.01.2021r.) w naszym przedszkolu odbyły się długo wyczekiwane bale karnawałowe. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc ze swoimi Paniami w zabawach i pląsach. Było kolorowo, wesoło - uśmiech nie znikał mimo chwilowego zmęczenia.
      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów :)
      Kolejny bal karnawałowy już za rok!

     • Wigilia

     • W czwartek 17 grudnia odbyła się przedszkolna wigilia. Jak zwykle były życzenia, świąteczny obiad oraz wspólne kolędowanie.

     • Mikołaj

     • W piątek 4 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. To nie mógł być nikt inny tylko Święty Mikołaj. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju, bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

     • Światowy Dzień Drzewa

     • W piątek 9 października obchodziliśmy „Dzień Drzewa”. Tego dnia przedszkolaki utrwaliły wiadomości dotyczące drzew, dowiedziały się, jaką rolę pełnią drzewa w życiu człowieka.

     • "Kangurki" w MDK

     • W środę 30 września dzieci z grupy "Kangurki" były na wycieczce w MDK 1 w Tychach. Pod kierunkiem p. Agnieszki Toczyłowskiej dzieci tworzyły piękne prace poznając nową technikę. Dziękujemy za ciekawe zajęcia i mile spędzony czas :)

       

     • Jesień

     • W środę 23 września przedszkolaki powitały Panią Jesień. Wszystkie dzieci tego dnia były ubrane na pomarańczowo. Przedszkolaki bawiły się w rytmach jesiennej muzyki, oglądały i segregowały dary jesieni oraz wykonały prace plastyczne.

     • Dzień Przedszkolaka

     • W poniedziałek 21 września po raz kolejny w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka”. Wszystkim Przedszkolakom życzymy radości, uśmiechu, spełnienia marzeń, a Rodzicom gratulujemy cudownych pociech.

     • Dzień Kropki

     • We wtorek 15 września w naszym przedszkolu po raz pierwszy odbył się „Dzień Kropki”. Dzień ten miał na celu pobudzić dzieci do kreatywności, pomysłowości i zachęcać do tworzenia.

     • Nowy rok szkolny 2020/21

     • DRODZY RODZICE

      1.09.2020r (wtorek) rozpoczynamy kolejny (choć trudny) rok szkolny 2020/2021.

      W pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu prosimy o dostarczenie wypełnionych dokumentów:

                   ·  Upoważnienia do odbierania dziecka z przedszkola upowaznienie.pdf                                          

      ·  Zgodę na przetwarzanie danych osobowych (dotyczy tylko nowych dzieci) zgoda.pdf                                                                               

            · Informacja o warunkach i zasadach udzielania świadczeń przez Przedszkole nr 17 informacja.pdf     

      Prosimy również o zapoznanie się z Procedurą dotyczącą działań profilaktycznych PROCEDURA_BEZPIECZENSTWA_P-17____(1).pdf                                                                                    

      WAŻNE !

      DO PRZEDSZKOLA MOGĄ UCZĘSZCZAĆ WYŁĄCZNIE DZIECI ZDROWE !!!

      Informujemy, że zgodnie z wytycznymi GIS rodzice i opiekunowie prawni przyprowadzający/odbierający dzieci z przedszkola mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 1,5 m

      Rodzice/opiekunowie mogą wchodzić na hol przedszkolny  z zachowaniem zasady – 1 rodzic z dzieckiem/dziećmi lub w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem/dziećmi  1,5 m, przy czym NALEŻY RYGORYSTYCZNIE PRZESTRZEGAĆ WSZELKICH ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI – OSŁONA UST I NOSA, RĘKAWICZKI JEDNORAZOWE LUB DEZYNFEKCJA RĄK). Zatem prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość  szczególnie w tych pierwszych dniach rozpoczynających rok szkolny.

      Przypominamy, że na rozpoczęcie roku dzieci potrzebują następujących rzeczy:

      · obuwie zmienne (bezpieczne) na gumowej podeszwie

      · worek na buty (podpisany)

      · ubranie zapasowe w podpisanym woreczku (dotyczy 3, 4 –latków)

     • Wakacje

     • Wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzymy wspaniałych, wesołych i bezpiecznych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń i samych słonecznych dni!

      Do zobaczenia :)  

     • Dzień Dziecka

     • Kochane Dzieci!

      Życzymy Wam uśmiechu i radości na każdy dzień, pięknych bajek na dobranoc, tylko kolorowych snów. Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą pełną inspirujących wydarzeń

     • Rekrutacja wakacyjna

     • Rekrutacja na okres wakacyjny będzie prowadzona
      w dniach 3 - 8.06.2020r.

      Zasady rekrutacji znajdują się na stronie Tyskiego Portalu Oświatowego.

      Do wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola w okresie wakacyjnym w roku szkolnym 2019/2020 należy dołączyć dokumenty potwierdzające okoliczności zawarte w oświadczeniach dołączonych do niniejszych wniosków, potwierdzających spełnianie zaznaczonych kryteriów.

      W przypadku nieprzedłożenia dokumentów potwierdzających spełnienie zaznaczonych kryteriów przyjmuje się, że kandydat nie spełnia danego kryterium.

       

     • Wznowienie działalności Przedszkola

     • Uruchomienie działalności Przedszkola nr 17 w Tychach podyktowane jest udzieleniem pomocy w opiece nad dzieckiem tym rodzicom, których charakter pracy i wykonywane obowiązki zawodowe wymagają przebywania poza miejscem zamieszkania.

      Uwzględniając rekomendacje MEN oraz wytyczne przeciwepidemiczne GIS w sytuacji zapobiegania i zwalczania COVID-19, przeliczając powierzchnię i możliwości kadrowe – przedszkole dysponuje maksymalnie 48 miejscami dla dzieci (liczba może ulec zmianie np. ze względu na zachorowania personelu lub inne sytuacje losowe). Jednak w pierwszym tygodniu, zgodnie z przeprowadzonym wcześniej sondażem na zapotrzebowanie miejsc w placówce planuje się otworzenie 2 grup (24 miejsca).

      Z dniem 25 maja 2020 r. obowiązuje w przedszkolu inna organizacja pracy: nowy podział na grupy oraz przydzielenie opiekunów. Związane to jest z ograniczeniem stykania się ze sobą poszczególnych grup dzieci, koniecznością połączenia rodzeństwa, zmniejszenia liczebności grup. Jedna grupa licząca do 12 dzieci, będzie przebywać w wyznaczonej sali pod opieką przydzielonych, tych samych opiekunów. Grupowanie dzieci będzie uwzględniać zadeklarowany czas pobytu w przedszkolu.

      Rodzice, którzy nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką nad dzieckiem i chcą skorzystać z zajęć opiekuńczych w przedszkolu zobowiązani są do zapoznania z wprowadzoną Procedurą dotyczącą działań profilaktycznych minimalizujących ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz wnioskiem o wznowienie opieki przedszkolnej w okresie epidemii, a także klauzulą dotyczącą przetwarzania danych osobowych.

      Rodzice, którzy deklarują konieczność opieki i zamierzają dokonać zgłoszenia dziecka na zajęcia opiekuńcze muszą wypełnić wniosek oraz klauzulę i dostarczyć do przedszkola. Dokumenty te będą dostępne na stronie internetowej przedszkola niezwłocznie po sprawdzeniu ich przez prawnika oraz Inspektora Ochrony Danych. Wtedy też zostaną podane terminy i sposób składania tejże dokumentacji.

     • Żłobek i przedszkola w Tychach zostaną otwarte 25 maja

     • Z końcem kwietnia premier Matusz Morawiecki przedstawił plan zdejmowania obostrzeń wprowadzonych w kraju z powodu epidemii koronawirusa. Mówił m.in. o otwarciu żłobków i przedszkoli od 6 maja 2020 roku. Po analizie m.in. możliwości organizacji opieki nad dziećmi z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w poszczególnych placówkach w mieście oraz aktualnej sytuacji epidemicznej w regionie podjęto decyzję o otwarciu tych placówek 25 maja, a nie 18 maja, jak początkowo planowano.   

       

      - Po analizie m.in. możliwości organizacji opieki nad dziećmi z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w poszczególnych placówkach oraz analizie przebiegu epidemii, zwłaszcza w woj. śląskim, podjęliśmy decyzję o uruchomieniu żłobków i przedszkoli 25 maja. Bezpieczeństwo mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych, jest w tej chwili najważniejsze – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

      Po uruchomieniu placówek będą one działały w reżimie sanitarnym. Ze względu na sytuację epidemiologiczną liczba grup przedszkolnych i liczba dzieci objętych opieką w żłobkach zostanie zmniejszona do maksymalnie 14 osób.  

      Na konferencji prasowej 13 maja premier Mateusz Morawiecki zapowiedział możliwość zorganizowana opieki dla dzieci szkół podstawowych w klasach I – III od 18 maja, a od 25 maja prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej oraz konsultacji z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach. Konsultacje będą mogły odbywać się indywidualnie lub w małych grupach. Od 1 czerwca także konsultacji w szkołach z nauczycielami dla pozostałych uczniów ze wszystkich przedmiotów.

      O decyzjach związanych z organizacją zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci szkół podstawowych w klasach I - III oraz pomocy dla ósmoklasistów i maturzystów, o których mówił premier tyski magistrat będzie informował, po otrzymaniu wytycznych z GIS-u i konsultacjach z placówkami oświatowymi w mieście.


      Ewa Grudniok
      Rzecznik Prasowy
      Urzędu Miasta Tychy