• Konkurs ekologiczny

• W czwartek 28 kwietnia dzieci z najstarszych grup ("Króliczki", "Pszczółki" i "Tygryski") wzięły udział w konkursie ekologicznym. Przedstawiciele grup mieli okazję wykorzystać swoje wiadomości nt. przyrody: rozwiązywali zagadki, wyjaśniali hasło z krzyżówki - ekologia, segregowali śmieci, udzielali odpowiedzi na pytania. Miłym przerywnikiem były występy - piosenki przyrodnicze i wspólne zabawy. Nasze przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą, każda grupa została nagrodzona dyplomem i upominkiem dla grupy. Gratulujemy!

• Dzień Ziemi

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi nasze przedszkolaki wykonały plakaty poruszające temat troski o naszą planetę.

• Konkurs plastyczny

• Karol z gr. "Tygryski" zdobył II miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt. "Wiosenna łąka". Gratulujemy I życzymy dalszych sukcesów!

• Konkurs piosenki

• W środę 20 kwietnia dzieci z grup: "Maleństwa", "Sówki", "Motylki" i "Kangurki" wzięły udział w konkursie piosenki ekologicznej. Jury miało nie lada problem z wyłnieniem zwycięzcy, dlatego wszystkie dzieci zdobyły I miejsce. Gratulujemy!

• Kwiecień miesiącem świadomości autyzmu

• Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. My spotkanie tematyczne wprowadzające w ten trudny temat odbyliśmy 11 kwietnia. Ubrani w niebieskie i różnokolorowe stroje uczestniczyliśmy w zagadkach smakowych, dotykowych, słuchowych, wzrokowych i węchowych, a sensoryczne zabawy uświadomiły nam, jak różne jest nasze odczuwanie świata i jak konieczna jest akceptacja, wobec odmiennego rozwoju innych.

Dlaczego na niebiesko? Bo ten właśnie kolor najczęściej jest kojarzony ze spektrum autyzmu.

A dlaczego na kolorowo? Bo to kolory odzwierciedlają naszą różnorodność i wyjątkowość.

Nasze przedszkolaki wiedzą, że każdy z nas zasługuje na uwagę i szacunek. Uczymy się tego każdego dnia.

• Powitanie wiosny

• W poniedziałek 21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, przedszkolaki powitały nową porę roku. Z tej okazji nasze Panie przygotowały i przedstawiły inscenizację, a dzieci z gr. "Maleństwa" zatańczyły krótki taniec. Mamy nadzieję, że teraz wiosna zagości u nas na dobre!

• Bal karnawałowy

• W czwartek 27 stycznia odbył sie bal karnawałowy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawach i pląsach, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólnka zabawa na długo zagości w pamięci przedszkolaków.

• Przerwy w pracy przedszkoli

• Informujemy, że na stronie BIP Urzędu Miasta Tychy zostało opublikowane ZARZĄDZENIE NR 0050/472/21 PREZYDENTA MIASTA TYCHY z dnia 30 grudnia 2021 r. w sprawie ustalenia terminów przerw w pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Tychy na rok szkolny 2021/2022
            Zarządzenie

• Jasełka

• W środę 19 stycznia dzieci z grupy "Tygryski" przedstawiły kolegom z innych grup Jasełka. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem recytowali, śpiewali i tańczyli.

• Nieodpłatna pomoc prawna

• Zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej, również w roku 2022 na terenie miasta Tychy działa pięć punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.

Dokładne informacje znajdują sie na stonie https://umtychy.pl/pomoc-prawna

• Spotkanie z Mikołajem

• W poniedziałek 6 grudnia pojawił się długo oczekiwany gość - Mikołaj, któremu w tym roku towarzyszył Aniołek. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło wiele radości. Mikołaju czekamy za rok  .

• Dzień Misia

• W czwartek 25 listopada wszystkie przedszkolaki pamiętały o święcie pluszowego misia. Od rana brały udział w wielu zabawach, było degustowanie miodu, słuchanie i oglądanie bajek, zabawy ruchowe, taneczne i plastyczne.

• Straż Miejska w przedszkolu

• "Bezpieczna droga do przedszkola" - pod takim hasłem odbyły sie w przedszkolu spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Przedszkolaki wzbogaciły i utrwaliły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze. Spotkanie odbyło sie w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

• Uczenie się przez działanie - zapraszamy Rodziców do udziału w konferencji

• Miasto Tychy oraz Miejskie Centrum Oświaty w Tychach serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnej konferencji "Uczenie się przez działanie - motywacja i inspiracja", w formule hybrydowej. Wydarzenie odbędzie się 29 listopada 2021 r. (poniedziałek) w godz. 15:00 - 19:00 i jest adresowane do nauczycieli i rodziców Miasta Tychy oraz placówek województwa śląskiego. Rejestracja na wydarzenie dostępna jest na stronie internetowej www.edu-akcja.pl od 16 do 26 listopada 2021r.