• Konkurs poezji

• 29.03.2023r. Aniela Kaleta z grupy "Kangurki", reprezentowała nasze Przedszkole  na XI Festiwalu Poezji Jana Brzechwy. Nasza dzielna wychowanka prezentowała wiersz "Kłamczucha". Serdecznie gratulujemy talentu recytatorskiego!

• Konkurs piosenki angielskiej

• 23 marca Zosia i Dawid z grupy "Puchatki" reprezentowali nasze przedszkole na X edycji konkursu piosenki angielskiej dla przedszkolaków "Happy English". Cudowny występ zaowocował zdobyciem wyróżnienia. Gratulujemy!

• Pierwszy Dzień Wiosny

• 21 marca dzieci z naszego przedszkola obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. To doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku. W tym dniu wszyscy ubrani na zielono przywitali Panią Wiosnę wiosennymi piosenkami. Ten dzień z pewnością był dla każdego przedszkolaka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem.

• Wiosenny konkurs plastyczny

• W marcu dzieci i rodzice wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Portret Pani Wiosny". Dziękujemy za zainteresowanie, zaangażowanie oraz piękne i ciekawe prace :)

• Wycieczka do Czechowic

• W poniedziałek 20 marca dzieci z grupy "Króliczki" i "Tygryski" były na wycieczce w kopalni PG :Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach.Miały okazję zwiedzić wybrane miejsca m.in. lampownię, dyspozytornię, stację ratownictwa górniczego i inne. Obejrzały również film, który przybliżył im dzieje powstawania węgla i ciężką, odpowiedzialną pracę górników.

• Przedszkolaki w Szkole Muzycznej

• W środę 15 marca dzieci z grupy "Króliczki" i "Tygryski" były na koncercie w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach. Dzieci wysłuchały koncertu młodych muzyków - uczniów szkoły granych na różnych instrumentach, m.in. klarnecie, fortepianie, wiolonczeli, flecie, akordeonie. Przedszkolaki uhonorowały wszystkich muzyków gromkimi brawami.

• Głośne Czytanie

• W piątek 3 marca starsze koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 7 odwiedziły nasze dzieci z grupy "Króliczki".  Wolontariuszki czytały przedszkolakom bajki o Franklinie i jego przyjaciołach. Dziękujemy i zapraszamy ponownie :)

• Światowy Dzień Kota

• 17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Z tej okazji przedszkolaki zamieniły się w kociaki. Wysłuchały opowiadania o chorym kotku, a później uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, śpiewały piosenkę o kotku, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzęta. Były też wesołe „kocie zabawy”, rozwiązywanie zagadek oraz wykonanie kotka z talerzyka papierowego. Ten dzień był pełen wrażeń, a wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.

• Walentynki

• 14 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki. W tym dniu w naszym przedszkolu królował kolor czerwony i całe morze serduszek. Na dzieci czekała piękna, walentynkowa dekoracja, balony w kształcie serduszek, a także fotobudka, która wzbudziła największe zainteresowanie naszych przedszkolaków. Wspólna zabawa, konkursy taneczne i serduszkowe łamigłówki sprawiły wszystkim wiele radości i śmiechu. Nie zabrakło też wspólnych tańców z wybranym kolegą lub koleżanką… – w końcu, kto z nas nie miał swojej przedszkolnej miłości?