• Dzień Ziemi

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi nasze przedszkolaki wykonały plakaty poruszające temat troski o naszą planetę.

• Kwiecień miesiącem świadomości autyzmu

• Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. My spotkanie tematyczne wprowadzające w ten trudny temat odbyliśmy 11 kwietnia. Ubrani w niebieskie i różnokolorowe stroje uczestniczyliśmy w zagadkach smakowych, dotykowych, słuchowych, wzrokowych i węchowych, a sensoryczne zabawy uświadomiły nam, jak różne jest nasze odczuwanie świata i jak konieczna jest akceptacja, wobec odmiennego rozwoju innych.

Dlaczego na niebiesko? Bo ten właśnie kolor najczęściej jest kojarzony ze spektrum autyzmu.

A dlaczego na kolorowo? Bo to kolory odzwierciedlają naszą różnorodność i wyjątkowość.

Nasze przedszkolaki wiedzą, że każdy z nas zasługuje na uwagę i szacunek. Uczymy się tego każdego dnia.

• Powitanie wiosny

• W poniedziałek 21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, przedszkolaki powitały nową porę roku. Z tej okazji nasze Panie przygotowały i przedstawiły inscenizację, a dzieci z gr. "Maleństwa" zatańczyły krótki taniec. Mamy nadzieję, że teraz wiosna zagości u nas na dobre!